15. Wilson Senior Şampiyonları kupalarını aldı

15. Wilson Senior Şampiyonları kupalarını aldı
Antalya'nın Manavgat ilçesi Kızılağaç Turizm Bölgesi'nde bulunan Ali Bey Club Manavgat Tesislerinde gerçekleştirilen ve 40 ülkeden 370 sporcunun katıldığı 15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası, ödüllerin verilmesi ile son buldu.16.04.2018 15:21

İlk tören Tenis Merkezi’nde ikinci tören ise Ali Bey Club Manavgat tesisleri havuz başında düzenlendi. Yaş gruplarında ana tabloda ilk üçe giren ve teselli grubunda derece elde edenler kupa, madalya, sertifika, Ali Bey Club Manavgat’ta her şey dahil bir hafta ve 2 gün tatil ve çeşitli hediyeler verilerek ödüllendirildiler. Oldukça iddialı ve çekişmeli geçen ancak centilmence oynanan maçlara sahne olan 15. Uluslararası Wilson Senior Açık Tenis Turnuvası, ITF Grade-A kategorisinde kadınlarda ve erkeklerde 35+ ve 80+ yaş grubundan katılımcılar tekler, çiftler, karışık çiftler ve kaybedenlerin katıldığı teselli dallarında yarıştılar. Yarışmalarda Türkiye Tenis Federasyonu’ndan (TTF) Tufan Tercan yönetiminde 8 Türk hakem maçlarda görev yaparken Türkiye’den 56 sporcu yarıştı. Turnuvaya Almanya, Avustralya, Avusturya, Belarus, Belçika, Büyük Britanya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Fas, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, Hindistan, Hollanda, Irak, İrlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Kazakistan, Latvia, Litvanya, Macaristan, Makedonya, Malta, Polonya, Romanya, Rusya, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Ukrayna, Yunanistan ve ev sahibi olarak Türkiye olmak üzere 40 ülkeden 370 usta tenisçi katıldı.

Turnuvada dereceye giren şampiyonlara ödülleri ve hediyeleri Turnuva Direktörü Nikolina Dalic ile ITF Manuel Weiss tarafından takdim edildi. Ödül töreni sonrası müzik eşliğinde şampanyalar patlatılarak misafirlere sunulurken; havuz başında müziğin ritmine katılıp dans eden sporcular, yorgunluklarını üzerlerinden atarken gecenin keyfini çıkardılar.

 

Turnuva Şeref Listesi

Kadınlar Tek:

WS35: 1- Iva Saric (Hırvatistan), 2- Mareike Mueller

WS40: 1-Sylva Himper (Çek Cumhuriyeti), 2- Elena Belopolskaya

WS45: 1- Ana Salas Lozano (İspanya), 2- Egle Jurkeviciene

WS50: 1- Klaartje Van Baarle (Belçika), 2- Lucie Schwab

WS55: 1- Liselot Prechtel (Hollanda), 2- Marina Korepanova

WS60: 1- Sabine Schmitz (Almanya), 2- Dagmar Anwar

WS65: 1- Jana Sedlackova (Çek Cumhuriyeti), 2- Heidi Eisterlehner

WS70: 1- Barbara Von Ende (Avusturya), 2- Luise Moser

WS75: 1- Susy Burggraf (İsviçre), 2- Christel Knapp

 

Erkekler Tek:

MS35: 1- Sebastian Schiessl (Almanya), 2- Alexandre Sitek

MS40: 1- Roberto Menendez Ferre (İspanya), 2- Andrew Lux

MS45: 1- Nobuo Hiraoka (Japonya), 2- Hari Niculae

MS50: 1- Alexander Windisch (Almanya), 2- Michel Van De Sanden

MS55: 1- Konstantinos Efraimoglou (Yunanistan), 2- Harry Van Gool

MS60: 1- Pierre Godfroid (Belçika), 2- Norbert Henn

MS65: 1- Josef Baumgartner (Almanya), 2- Andrew Rae

MS70: 1- Guenter Klein (Almanya), 2- Lakov Atrokhov

MS75: 1- Peter Pokorny (Avusturya), 2- Cay Sollin

MS80: 1- Herbert Althaus (Almanya), 2- Werner Schlereth

 

Kadınlar Çiftler:

WD40: 1- Elena Belopolskaya (İsrail) / Evgeniya Tarnovskaya (Rusya), 2- Anna Konrad / Katinka Trabandt

WD45: 1- Egle Jurkeviciene (Litvanya) / Eva Peczely (Almanya), 2- Isabelle Bramhall / Lucia Conde Vidal

WD50: 1- Gabi Kirchner (Almanya) / Klaartje Van Baarle (Belçika), 2- Inga Brokane / Jelena Tumsevica

WD55: 1- Margit Dechel (Avusturya) / Isabella Griesbaum (Almanya), 2- Raisa Gosteva / Tamara Rudenko

WD60: 1- Heidi Eisterlehner (Almanya) / Sabine Schmitz (Almanya), 2- Dagmar Anwar / Encarnacion Gomis Ruiz

WD65: 1- Luise Moser (Avusturya) / Barbara Von Ende (Almanya), 2- Telsch Andree / Christine Hameister

WD75: 1- Irmgard Gerlatzka (Almanya) / Christel Knapp (Almanya), 2- Susy Burggraf / Ruhan Esen

 

Erkekler Çiftler:

MD35: 1- Sebastian Schiessl (Almanya) / Andrei Smirnov (Rusya), 2- Mohammed Mohazebnia / Artem Raikher

MD40: 1- Andrew Lux (Almanya) / Timo Sivapruksa (Tayland), 2- Oleg Vasyliev / Konstantin Vostrikov

MD45: 1- Johannes Maria Korneli (Almanya) / Hari Niculae (Romanya), 2- Nobuo Hiraoka / Michel Van De Sanden

MD50: 1- Alexey Iliushkin (Rusya) / Oleg Vasyliev (Rusya), 2- Igor Ledianov / Andrius Morkunas

MD55: 1- Frank Bannwart (İsviçre) / Hansi Dreifaldt (İsviçre), 2- Hüseyin Cimcöz / Levent Turan

MD60: 1- Pierre Godfroid (Belçika) / Didier Kaisserian (Fransa), 2- Christian Hebenstreit / Hermann Klein

MD65: 1- Josef Baumgartner (Almanya) / Alfred Boeckl (Almanya) 2- Alex Haupt-Buchenrode / Harald Hellmonseder

MD70: 1- Guenter Klein (Almanya) / Horst-Dieter Van De Loo (Almanya), 2- Takov Atrokhov / Eugene Kudrya

MD75: 1- Dumitru-Titus Mihalache (Romanya) / Peter Pokorny (Avusturya), 2- Heinrich Brandt / Horst Lunenburg

MD80: 1- Herbert Althaus (Almanya) / Werner Schlereth (Almanya), 2- Pekka Olkkonen / Roul Per Gunnar Rohlsson

 

Karışık Çiftler:

XD35: 1- Mareike Mueller (Almanya) / Henrik Mueller-Frerich (Almanya), 2- Elena Belopolskaya / Artem Raikher

XD40: 1- Isabelle Bramhall (B. Britanya) / Mark Gatt (Malta), 2- Malgorzata Tejchman / Piotr Andrzejeszczak

XD45: 1- Egle Jurkeviciene (Litvanya) / Andrius Morkunas (Litvanya), 2- Jacqueline Portmann / Marco Dietze

XD50: 1- Karola Thumm (Almanya) / Jochen Wejnar (Almanya), 2- Klaartje Van Baarle / Randy Amelinckx

XD55: 1- Manfred Hundstorfer (Avusturya), Liselot Prechtel (Hollanda) / 2- Sabine Schmitz / Andreas Koepf

XD60: 1- Encarnacion Gomis Ruiz (İspanya) / Pierre Godfroid (Belçika), 2- Ingrid Bruckner / Alex Haupt-Buchenrode

XD65: 1- Susanne Schweda (Almanya) / Rainer Friemel (Almanya), 2- Heide Froeysok / Gerd Dahmen

XD70: 1- Susy Borograf (İsviçre) / Josef Moertel (İsviçre), 2- Luise Moser / Johannes Muehlenburg

XD75: 1- Renate Eichmann (Almanya)  / Peter Pokorny (Avusturya), 2- Irmgard Gerlatzka / Heinrich Brandt

Diğer SPOR haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir