Manavgat`ta siyaset kazanı kaynıyor

Manavgat`ta siyaset kazanı kaynıyor
Yerel seçimler yaklaştıkça Manavgat`ta siyaset kazanı kaynadıkça kaynoyor...09.07.2013 16:06

Recep Barut çıtayı yükseltiyor

2014 yılı Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisinden Manavgat Belediye başkan adayı olmak isteyen ve Manavgat kamuoyundaki nabız yoklamalarını sürdüren MATAB ve Evrenseki Belediye Başkanı Recep Barut’un son günlerdeki yoğun çalışmaları ile çıtayı yükselttiği gözlemleniyor.

Recep Barut’un seçim ofisi olarak tuttuğu işyerlerinde akademik kariyeri yüksek ve seçim kampanyalarında büyük tecrübeleri olan profesör ve doçentlerden kurulu ekibi aylardır Manavgat kamuoyunda sessiz sedasız çalışırken, bu çalışmaları son günlerde gün yüzüne çıkararak Recep Barut’un Manavgat halkı ve köyleri ile kucaklaşması anlamındaki etkinliğine katkı sağlamaya devam ediyorlar.

Ekibin gayet güçlü ve bu konuda deneyimli olmasının yanı sıra başta MATAB ve Evrenseki belediyelerinde Recep Barutun yapmış olduğu başarılı çalışmalarının da billboardlar aracılığı ile halka anlatılması Recep Barut’un bu işe ciddi ve profesyonel şekilde hazırlandığını ortaya koyuyor.

Henüz aday adayı olduğunu açıklamamasına karşın Manavgat ve köylerinde nabız yoklaması yaparak Manavgat Belediye başkanlığına aday adaylığını açıklayacağını her gittiği platformda, toplantıda dile getiren Recep Barut’un süreci çok iyi şekilde götürüyor olması da halk arasında takdirle izleniyor.

Recep Barut’un çalışmalarının Ak Parti genel merkezinde çok yakın takipte olduğu ve bölgede yaptığı çalışmalarının genel merkez bazında önümüzdeki günlerde Ak Parti genel başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sunulacak raporlar arasında yer alacağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Son günlerde atağa kalkarak aday adayı olmadan önce yürütülen çalışmaların ise Manavgat halkı tarafından yakından takip edilmesi ile birlikte gerçek anlamda takdir gördüğü de söyleniyor.

Ne diyelim.. Haydi hayırlısı..

Anketlerden CHP önde çıkıyor

Akdeniz bölgesinde yapılan anketlerin birçoğunda yerel seçimler önce Antalya ilçeleri arasında Cumhuriyet Halk Partisinin yüzde 40,2 oy oranıyla birinci parti çıktığı gözleniyor.

İkinci ise Ak Partinin oy oranı 29,0 gözükürken MHP’nin oyu 22.7 olarak gözüküyor. Diğer partilerin oy oranı ise 1,9 kararsızların oy oranı 6,2 civarlarında dolaştığı gözlemleniyor.

Birçok araştırma şirketinin yanı sıra Manavgat’ta hem siyasi partilerin hem de aday adayı olacakların ayrı ayrı kulvarlar da anketler yaptırdıkları bu anketlerde partilerin oy oranından çok isimlerin yoklandığı gözlemleniyor.

Manavgat Belediye başkanlığında kimi görmek istersiniz soruları çerçevesinde yapılan anketler hızla devam ediyor.

Bu anketleri siyasi partilerin genel merkezlerinde çok dikkatli biçimde takip ettikleri aday belirleme sürecinde anketleri göz önünde bulunduracakları gelen haberler arasında yer alıyor.

Önümüzdeki, süreçte anketlerin daha da yoğunlaşacağı gelen haberler arasında yer alıyor.

Son günlerde yapılan anketlerde Manavgat’ta öne çıkan siyasi parti CHP olarak gözlemleniyor. CHP’nin rakiplerine bir hayli fark attığı anketlerde ortaya çıkıyor.

İlerleyen tarihlerde neler olur hep birlikte göreceğiz ve takip edeceğiz

Doktor Şükrü Vural aday mı olacak?.

Geçtiğimiz ay yapılan Manavgat Sanayi ve Ticaret Odası seçimleri yaklaşırken işlerinin yoğunluğu nedeniyle adaylıktan çekildiğini açıklayan dönemin MATSO Başkanı Doktor Şükrü Vural ile ilgili çeşitli senaryolar yazılıyor kamuoyunda.

Doktor Şükrü Vural’a MATSO adaylığından çekilme fikrini TOBB başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun telkinde bulunduğunu ve önümüzdeki yerel seçimlerde kendisini Ak Partiden aday gösterilmesi yolunda Hisarcıklıoğlu’nun destek sözü verdiği kulaktan kulağa geziyor.

Güya bu söylemlerin ışığı altında Doktor Şükrü Vural’ın MATSO başkanlığından çekilerek kendisini Manavgat Belediye başkanlığına hazırladığı iddiaları her geçen gün dallandırılıp, budaklandırılıyor.

İkinci senaryo ise yerel seçimlerden sonra yapılacak olan genel seçimlerde Şükrü Vural’ın TBMM’e gideceği.

Yine bu konuda rivayetlere göre Hisarcıklıoğlu’nun desteğini alarak Ak Partiden direk aday gösterilmesi anlamında destekleneceği.

Bir senaryo daha var yeni gündeme düştü diyebiliriz, geçtiğimiz günlerde internet sitelerinde ve basında yer alan Abdullah Gül destekli, Rifat Hisarcıklıoğlu’nun genel başkanlığındaki yeni partinin kurucu üyeleri arasında Doktor Şükrü Vural’ında yer alacağı ve yine genel seçimlerde milletvekili olacağı konuşuluyor.

Bu senaryolar Manavgat gündeminde hem ayaklı gazeteciler, hem de dedikodu üretim merkezlerince her gün kulaktan kulağa dolaşan söylentiler olarak göze batıyor.

Son sözü söyleyecek kişi ise Doktor Şükrü Vural, yukarıdaki iddialardan bazılarını kendisine ilettiğimde Doktor Vural, yanıt vermedi. Her zamanki güleç yüzü ile gülüp geçti.

Yazacağım başkan dediğimde ise..Ne yaz..Nede yazma dedi.

Şimdi söz Şükrü Vural’da.

En doğrusunu kendisi açıklar sanırım..

 

GONG

YEREL Mİ?..

Ülke genelinde olduğu gibi,

Kentimizde de yerel seçim

Heyecanı başladı.

Aday adaylarının şimdiden

Uykusu kaçamaya başladı.

Eeeee Dile kolay.

Papatya falı bu!...

Diğer SİYASET haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir