Özel Esma Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yeni yerinde

Özel Esma Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yeni yerinde
Manavgat Özel Esma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, kurum binasının yeni adrese taşınması nedeniyle Manavgat basınını kahvaltıda ağırladı. 08.03.2016 17:44

Özel Esma Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Mahmut Yetkin, kurum ile ilgili yaptığı açıklamada; “Kurumumuz 2001 yılında Antalya ilinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak açılan 2. kurum olarak faaliyete  başlamıştır.Ayrıca Türkiye genelinde ilk 10’un içerisindedir.Kurumumuz açıldığı günden  bu yana özverili çalışması, verilen eğitimin kalitesi  ve yapılan sosyal etkinliklerle adından söz ettirmiş ve kalitesini artırarak bu güne kadar büyüyerek gelmiştir.

 Manavgat ve çevresinde bulunan özel çocuklar ve ailelerinin kurumumuzu tercih etmeleri ,kurumumuza gelmek istemeleri,kapasitemizin dolması; bizleri yeni bir yer arama mecburiyetinde bırakmıştır.Bu nedenle yeni yerimize taşınmış bulunmaktayız.

       Yeni binamızda özel çocuklarımıza daha kaliteli ve daha güzel bir eğitim ortamında  yapmış olduğumuz eğitimle özel çocuklarımıza daha iyi hizmet vereceğimize inanmaktayız.

        Kurumuzda ; Zihinsel Engelliler, Bedensel Engelliler, Yaygın Gelişimsel Bozukluklar (Otizm), İşitme Engelliler ve Özel Öğrenim Güçlüğü Destek Eğitim Programları ana  modülleri ile bireysel ve grup eğitimi verilmektedir.Ayrıca;Türkçe,Matematik,Okuma-Yazma,Dil Konuşma ve Alternatif İletişim Becerileri,Öz Bakım Becerileri,Psikomotor Beceriler,Bilişsel Hazırlık Becerileri,Günlük Yaşam Becerileri, Toplumsal Yaşam Becerileri ,Sosyal Hayat alt modülleri eğitimi verilmektedir.

       Kurumuzda eğitim alan özel çocuklarımız kaliteli ve güvenli araçlarımız,yardımcı elemanlarımızla seanslarına evlerinden alınıp seans sonunda  evlerine bırakılmaktadır.

       Kurumumuzda; dört tane Fizyoterapist,sekiz tane Zihinsel Engelliler Sınıf öğretmeni,dört tane Özel Eğitim öğretmeni,iki tane İşitme Engeliler öğretmeni,iki tane Çocuk gelişimi ve Okul Öncesi öğretmeni ve bir adet  Psikolog olmak üzere yirmi bir tane öğretmen ve uzman olarak eğitim vermekteyiz.Ayrıca on tane yardımcı elemanımız da bulunmaktadır” bilgilerini verdi.

 

Haber-Foto: Duygu KAYA

 


Etiketler: 1

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir