MANAVGAT'TA KURBAN PAZARLARI İLAÇLANIYOR

MANAVGAT'TA KURBAN PAZARLARI İLAÇLANIYOR
Antalya Büyükşehir Belediyesi çevre sağlığı ilaçlama ekipleri, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla Manavgat genelindeki kurban satış ve kesim yerlerini ilaçlıyor. İnsan ve hayvan sağlığının korunması amaçlanan çalışmalar Kurban Bayramı’na kadar sürdürülecek.17.08.2018 09:39

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat çevre sağlığı ilaçlama ekipleri Kurban Bayramı öncesinde ilçelerde kurulan kurban çadırlarında ilaçlama uygulaması gerçekleştiriyor. Uygulamalar ile başta karasinek olmak üzere çeşitli vektör özelliği taşıyan canlılar açısından sıkıntı yaşanmasının önüne geçiliyor. Böylece vatandaşların gönül rahatlığıyla kurbanlıklarını almaları ve kurban satıcılarının hizmetlerini sağlıklı bir ortamda yapmaları sağlanıyor.

İLAÇLAR ÇEVREYE ZARARSIZ

Antalya Büyükşehir Belediyesi çevre sağlığı ilaçlama ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalarda Dünya Sağlık Örgütü’nün tavsiye ettiği ilaçlar kullanılıyor. İnsan ve çevre sağlığına zararsız olan ilaçlar ile kurban satış yerlerindeki oluşabilecek sivrisinek larvalarının oluşumuna engel olunuyor. Ayrıca bu alanlardaki sivrisineklerin vatandaşları rahatsız etmemesi sağlanıyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvan ve insanlara geçebilecek hastalıkların önlenmesi için uygulanan ilaçlama çalışmaları hem satış yapan hem de kurbanlık alan vatandaşların memnuniyetini kazandı. Vatandaşlar gösterilen hassasiyet için Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

 

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir