Kilo aldırmayan 10 abur cubur

Kilo aldırmayan 10 abur cubur
Başlıkta abur cubur yazısını görüp abur cuburun kilo aldırmayanı olduğuna sevinenler için kötü bir haber vererek yazımıza başlamakta fayda var. Abur cuburdan kastedilen öğün aralarında yenilen atıştırmalık yiyecekler elbette. Bu yüzden gözünüzde sağlıksız ambalajlı ürünler canlandıysa üzgünüz ancak bu canlanan ürünlerin ne yazık ki kilo aldırmayanı yok. Yazımızda onların yerini almaya aday sağlıklı besinlere yer vermeye çalıştık.12.09.2015 17:34

Kuru üzüm + leblebi karışımı

Hem tatlı hem tuzlu ihtiyacınızı giderebilecek tok tutan bir karışım her ikisinden de bir çay bardağı kadar yiyebilirsiniz.

Fındık + kuru üzüm karışımı

Hem tok tutan hem de metabolizmayı hızlandıran bu karışım aynı zamanda son derece leziz.

Ceviz  

Mucize gibi bir meyve olan ceviz hem omega 3 ihtiyacınızı karşılar hem size enerji verir hem de yağ yakımını hızlandırır. Yüksek yağ içerdiğinden günde bir avuç tüketmek ideal bir ölçü olacaktır. Taze bir meyve ile ceviz bir arada muazzam bir ikili olabilir.

 

 Peynir+ ekmek + maydanoz ile sandviç

Ekmeği büyük tutmamak şartıyla bu keyifli kaçamak metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacaktır.

 

Yoğurt + maydanoz karışımı

Kalorisi çok düşük ama besin değeri çok yüksek olan bu karışım hem bir kalsiyum deposu hem de şahane bir ödem söktürücü olarak biliniyor. Bu karışımı gece yatmadan önce tükettiğinizde metabolizmanızda büyük bir hızlanmaya yok açıyor.

 

Yoğurt + yulaf ezmesi + ceviz

Üçü de birbirinden kıymetli bu besinler bir araya geldiğinde bomba etkisi yaratıyor. Metabolizmanızın hızlanması ve yağ yakımınım artması yetmezmiş gibi tatmin edici bir tokluk hissine neden oluyor. Daha ne olsun?

 

 

Meyveli probiyotik yoğurt

Probiyotik bağışıklık sisteminizi güçlendirecek muazzam bir madde, aynı zamanda meyveli yoğurt yemek de bir o kadar keyifli tatlı yiyeceklerden vazgeçemeyenler için son derece cazip bir alternatif olabilir.

Ayran

Gazlı içeceklerden vazgeçemeyenler için soda-ayran karışımı şahane bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik yaz aylarında serinletici etkisi de tatmin edici boyutta.

 

Süt

Mümkünse sıcak süt tüketmek sizi bir süre tok tutacaktır. Ayrıca tadından sıkılırsanız neskafe ya da kakao ile kendinize yeni alternatifler yaratabilirsiniz. Dozunu iyi ayarladığınız takdirde neskafenin içindeki kafein de metabolizmanızı hızlandıracaktır.

 

Süt + bitter çikolata

İşte tatlıdan vazgeçemeyenler için bir alternatif daha, elbette çikolatanın dozunu çok abartmamak gerekiyor. Bitter çikolata sevmeyenler bile sütle birlikte tükettiklerinde tadından hoşlanacaklardır.

 


Etiketler: 1

Diğer SAĞLIK haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir