Yengesini boğan sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Yengesini boğan sanığa ağırlaştırılmış müebbet
Manavgat’ta geçen yıl şubat ayında yengesi Ekaterina Çetin’i boğarak öldüren Mehmet Çetin, tasarlayarak öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapisle cezalandırıldı. Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti tarafından oybirliğiyle alınan kararda, cezada haksız tahrik ve iyi hal indirimi uygulanmadı.10.04.2019 15:34

Manavgat’ın Bahçelievler Mahallesi’nde geçen yıl şubat ayında Mehmet Çetin, yengesi Ekaterina Çetin’i gece yarısı boğarak öldürdü. Cinayetin ardından evine giderek yatıp uyuyan ve ertesi günü polise teslim olan Mehmet Çetin’in verdiği ifadesinde; ağabeyi ve yengesinin boşanma aşamasında olduğunu, yengesini birkaç defa başka erkeklerle kafede otururken gördüğünü belirtti. Olayın olduğu akşam yeğenlerinin kendi evinde olduğunu, kendisinin bakkaldan birkaç ameliyat eldiveni aldığını anlatan Çetin, ifadesinde şunları söyledi:

“Eldivenleri alma amacım karşı gelirse öldürme düşüncesindeydim. Eve gittiğimde kapının ziline bastım ve ‘konuşmak için geldiğimi’ söyledim. Bunun üzerine yengem kapıyı açarak içeri davet etti. Odaya geçtiğimizde konuşmaya başladık. Ben kendisine ‘yaşantına dikkat et, başkaları ile görüşeceksen bile boşanma olsun, ondan sonra ne yaparsan yap’ diye söyledi. O da bana ‘Seni ilgilendirmez, hayat benim hayatım istediğimi yaparım’ diye cevap verdi. Bunun üzerine sinirlenip yengemin arkasına geçip sağ eliyle ağzını kapatarak, sol eliyle boyun bölgesini kollarıyla kavrayıp boğazını sıkmaya başladım. Yengem bana karşı koymaya başladı, birlikte yere düştük. Ben karın bölgesine oturdum ve bir elimle ağzını kapatıp diğer eliyle boğazını sıkmaya başladım. Bu sırada yengem sağ elimin işaret ve serçe parmağını ısırdı, eldiveni koparttı ve bağırmaya başladı. Yengemin bağırması kesilince iki elimle birlikte boğazını sıkmaya başladım. Öldüğünden emin olunca mutfağın balkon kapısından atlayıp evden ayrılarak kendi evime gittim. Benim evimde bulunan yengemin çocukları ‘Annem hala işten gelmedi mi?’ diye sorunca cep telefonumdan yengemi aradım. Mesaj attım. Çocuklara ‘Anneniz telefona bakmıyor’ dedim. Çocuklar o gece benim evimde kaldı. Ben, sabah erken saatlerde akrabam olan H.D.’nin işlettiği markete giderek Ekaterina’yı gece öldürdüğümü söyledim ve olayı kısaca anlattım. Akrabam olan H.D.’nin yönlendirmesiyle polise teslim oldum. Çok pişmanım” dedi.

Sulh ceza hakimliği tarafından tutuklanan Mehmet Çetin’in yargılandığı dava Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davanın karar duruşmasına tutuklu sanık Mehmet Çetin SEGBİS aracılığıyla katılırken, avukatı ve yakınları salonda hazır bulundu. Davayla ilgili esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, sanığın tasarlayarak kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep etti. Son sözü sorulan Mehmet Çetin, olay nedeniyle pişman olduğunu ve yengesinin sözleri nedeniyle kendisine hakim olamadığını belirtti.

Manavgat 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, iyi hal indirimi ve haksız tahrik indirimi uygulamadığı Mehmet Çetin’i tasarlayarak kasten öldürmek suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıyla cezalandırılmasına oybirliği ile itiraz yolu açık olmak üzere karar verdi.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir