Yaşama uzanan el

Yaşama uzanan el
Manavgat'ta intihar edeceğini söyleyerek 3 katlı apartmanın çatısına çıkan Mustafa B. (36), komşusunun uzattığı eli tutarak yaşama yeniden tutundu.06.11.2018 13:46Manavgat’ın Kasaplar Mahallesi’nde meydana gelen olayda, madde bağımlısı olduğu öne sürülen Mustafa B. bugün saat 15:15 sıralarında birlikte yaşadığı ailesiyle tartışarak oturdukları apartmanın çatısına çıktı. Ailesinin ve çevredeki komşuların haber vermesiyle olay yerine polis, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Apartmanın yanına Mustafa B.’nin atlama ihtimaline karşılık Antalya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekibi tarafından hava yastığı açıldı.

Çatıda polis memuru ve komşuları tarafından Mustafa B. yaklaşık 1 saat boyunca ikna edilmeye çalışıldı. “Polis karakoluna ve hastaneye gitmek istemiyorum. Artık polis ve doktor görmek istemiyorum. Adamlara da yazık. Hep benimle uğraşmak zorundalar mı, başka işleri yok mu?” diye konuşan Mustafa B. bugüne kadar hep ailesi ne derse onu yapmaya çalıştığını iddia etti. Zaman zaman ayaklarını çatıdan aşağı salarak çevrede bulunanların korku dolu anlar yaşamasına sebep olan Mustafa B. komşusunun verdiği sigarayı yaktı. Bu sırada, birçok defa ısrarla ‘elini ver Mustafa’ diyen komşusunun uzattığı eli tutarak çatıdan indirildi. Mustafa B., kendisini kurtaran komşusu ve babasıyla birlikte ifade vermek için polis merkezine götürüldü.

Diğer taraftan ailesinin 8 sene öncesine kadar İstanbul’da yaşadığı Mustafa’nın uyuşturucuya alıştırılması üzerine Manavgat’a taşındıkları öğrenildi. Baba M.B.’nin oğlunun uyuşturucudan kurtulması içim elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen, başarılı olamadığını kurtarmak için gelen ekiplere söylediği belirtildi.

Haber: Berra Yılmaz

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir