Vision Art’tan köy okullarına yardım sergisi

Vision Art’tan köy okullarına yardım sergisi
Vision Art’tan köy okullarına yardım sergisi 09.10.2017 16:47

Vision Art sanat atölyesi öğrencileri tarafından yapılan resim, ahşap boyama gibi eserler geliri köy okullarına aktarılmak üzerine sergilendi.

Manavgat Yukarıhisar Mahallesinde sokakta düzenlenen serginin açılışına Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, davetliler, vatandaşlar ve kursiyerler katıldı. Açılışın ardından Vision Art sanat atölyesi sahibi Çiğdem Işık, konuklara sergiyi gezdirdi ve sergilenen eserler hakkında bilgi verdi. Sergilenen eserlerin tamamının kursiyerlerin bir yıllık emekleri olduğunu anlatan Işık, kursiyerlerin hayal güçleriyle yaptıklarını vatandaşların beğenisine sunduklarını anlattı.

YIL BOYUNCA YAPILAN ÇALIŞMALAR SERGİLENDİ

Çiğdem Işık davetlilere sergiyi gezdirdikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Vision Art’ın eğitim üzerine bir atölye olduğunu anlatan Işık, “Tamamen ahşap boyama, polyester, seramik üzerine dekoratif boyama eğitimleri veriyoruz. Sergilediğimiz ürünler, öğrencilerimizin bütün bir yıl boyunca yaptıkları çalışmaların hepsi. Burada sergilediğimiz ürünlerden yaptığımız satışlar köy okullarına aktarılacak. Okulların boya, badana; okullarda eğitim alan öğrencilere kırtasiye, oyuncak gibi ihtiyaçlarını karşılayacağız” dedi.

Haber-Foto:Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir