Vatandaş alt geçitten ‘geçemiyor’

Vatandaş alt geçitten ‘geçemiyor’
Vatandaş alt geçitten ‘geçemiyor’16.06.2017 16:37

Tarihi Manavgat Köprüsü’nün altındaki yaya geçidinin durumunu fark eden vatandaşlar, bu durumun düzeltilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.

Manavgat Köprüsü alt geçidi, ırmak kenarından başlayarak, balık haline doğru devam ediyor. Bu alt geçidi kullanan vatandaşlar, fotoğraflardan da görüldüğü üzere, idrar ve pislik kokusu nedeniyle buradan burunlarını tıkayarak geçmek zorunda kalıyor. Ayrıca etrafından ışıklandırma da bulunmayan alt geçidin hava karardığında özellikle gece vakti her türlü olaya davetiye çıkardığını belirten vatandaşlar, buranın bir an önce düzenlenmesi gerektiğini ifade etti.

“MANAVGAT’IMIZA YAKIŞMIYOR”

Bu görüntünün turizm kenti Manavgat’a yakışmadığını söyleyen, çevreci kimliğiyle bilinen Yılmaz Derin; “Ben de bu durumu fark edenlerden biriyim. Vatandaşlık görevimiz olarak bu sorunu dile getirmek istedim. Her gün ırmak kenarında yürüyüş yaparken, bu alt geçidi kullanıyorum. İdrar kokusundan herkes burnunu tıkayarak geçiyor. Akşamları hiçbir şekilde ışıklandırma yok, burada her türlü olaya davetiye çıkabilir. Buradan akşamları, iftar sonraları kadınlar, çoluk çocuk aileler yürüyüş yaparken geçmek zorunda kalıyor. Ben bu durumu turizmin gözdesi Manavgat’ımıza yakıştırmıyorum ve bir an önce düzenlenmesi için yetkililere çağrıda bulunuyorum” dedi.

Alt geçit için çalışmalara bir an önce başlanılmasını isteyen vatandaşlar, yetkililere ilgileri için şimdiden teşekkür etti.

Haber-Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir