Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserine yoğun ilgi

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserine yoğun ilgi
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı konserine yoğun ilgi21.04.2017 16:47

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Bale-Müzik İlkokulu ve Ortaokulu ile Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi işbirliği ile düzenlenen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri geçtiğimiz 20 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirildi.

 

Atatürk Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konserine Akant Koleji, Yeditepe Koleji ve Doğa Koleji'nden yaklaşık 300 öğrenci ile öğretmenleri katıldı.

 

Konserde  İlköğretim 2. sınıftan 8. sınıfa kadar öğrenciler üflemeli ve yaylı enstrümanlarla eserler icra etti.  Konservatuvar Bale bölümü yarı zamanlı ve lise devresi öğrencilerinin de  sahne aldığı etkinlikte öğrenciler tanınmış bale eserlerinden varyasyonlar ve çocuk danslarından örnekler sergiledi. Konserde bazı enstrümanları ilk defa dinleyen davetli öğrenciler konseri hayranlıkla dinlediler.

 

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Bale-Müzik İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Öğr. Gör. Cansu Yılmaz ile Müzik ve Sahne Sanatları Lisesi Müdürü Öğr. Gör. Berrak Emir Yücel, yoğun katılımla gerçekleşen etkinlikte okul temsilcilerinin ve öğrencilerin çok memnun kaldığını ve bu yıl ikincisi düzenledikleri etkinliği gelenekselleştirilip önümüzdeki yıllarda devam ettireceklerini belirttiler. 

 

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir