Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı kutlandı

Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı kutlandı
Manavgat’ta Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Yılı düzenlenen bir törenle kutlandı. Emniyet Müdürü Özgönül, “Tarihin sorumluluğunun her zaman bilincinde olarak, kutsal ve şerefli görevimizi büyük bir şevk ve azimle yılmadan devam ettirmekteyiz” dedi.10.04.2019 14:32

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 174. Yılı Manavgat’ta düzenlenen törenle kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Manavgat İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, Atatürk Anıtı’na çelek koyarak bir konuşma yaptı. Özgönül, “Tarihin sorumluluğunun her zaman bilincinde olarak, kutsal ve şerefli görevimizi büyük bir şevk ve azimle yılmadan devam ettirmekteyiz” dedi ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Polis Teşkilatımız, zamanın gündüz ya da gece oluşuna bakmadan ve gerektiğinde de ailesini geri plana iterek fedakarca hizmet vermektedir. Kuruluşumuzdan bu yana ülkede huzur ve güveni sağlamayı, vatandaşın, mal, can ve namusunu korumayı, yardıma muhtaç olanlara yardımcı olmayı ilke edinmiş bulunmaktayız.

Devletimizin bize verdiği görevi yılmadan, kanımızı ve canımızı feda etmekten çekinmeden kanunların bize verdiği yetki çerçevesinde yerine getirmekteyiz. Bu anlamda üstün bir görev anlayışı ve fedakarlık örneği vererek çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Görevimiz süresince Atatürk İlke ve İnkılaplarına bağlı olmayı, görev, yetki ve sorumluluklarımızın bilincinde olmayı, vatandaşın huzurunu kendi huzurumuz saymayı ilke olarak kabul ediyoruz. Çünkü Türk Polis Teşkilatı olarak çok iyi biliyoruz ki, bu devlet yüz binlerce şehidimizin kanı üzerine kurulmuştur. Tarihin sorumluluğunun her zaman bilincinde olarak, kutsal ve şerefli görevimizi büyük bir şevk ve azimle yılmadan devam ettirmekteyiz. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatı’nın 174. Kuruluş Yıldönümü’nü kutluyor, vatanımızın ve milletimizin huzur ve güvenliği için göğsünü kurşunlara siper ederek, bu uğurda canını veren manevi şehitlerimizin huzurunda hepinize saygılar sunuyorum.”

Törene Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şimşek, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, İYİ Parti İlçe Başkanı Hatice Avcı, AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, oda başkanları, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, emniyet mensupları katıldı.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir