TURİZM ÖĞRENCİLERİNE “ MEDYA OKUR -YAZARLIĞI” SEMİNERİ

TURİZM ÖĞRENCİLERİNE “ MEDYA OKUR -YAZARLIĞI” SEMİNERİ
Manavgat Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Nihal Etci, Manavgat Turizm Fakültesi öğrencilerine “Medya okur-yazarlığı” konulu seminer verdi.13.12.2018 16:26

Manavgat Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Nihal Etci, Akdeniz Üniversitesi Manavgat Turizm Fakültesi öğrencilerine: Medya-öğrenme, medya-reklam, tüketim kültürü, medyadaki şiddet ve mahremiyet gibi güncel konuları içeren Medya Okuryazarlığı semineri verdi.

 

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın Aile Eğitim Programı kapsamında MATSO Turizm Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminerde öğrencilerin yanı sıra Akdeniz Üniversitesi Manavgat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert ve akademik personel hazır bulundu.

 

 Medya okur yazarlığının, medyada bilginin yanlış kullanımı ve aktarımının toplumdaki bireyler üzerinde oluşan zararlarının en aza indirilmesi için ortaya çıkmış bir olgu olduğuna dikkat çeken Manavgat Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Nihal Etci, “Bu seminer medya aracılığı ile verilen mesajlarının eleştirel bakış açısıyla sorgulanabilmesi, mesajın içeriğinin alıcı tarafından doğru algılanması, gerçek ile sanal arasındaki ayrımının yapılabilmesi amacı ile düzenlenmiştir” dedi.

 

 

Sosyal Hizmet Merkez Müdürü Nihal Etci seminerde “Kaynağına bakılmaksızın her bilgiyi eleştirip sorgulayan bireyler olmayı ve bu doğrultuda bireyler yetiştirme bilincinin kazandırılmasına yönelik olarak çalışmalar yapılmalıdır. Herkes bir köşe yazarı, haber yorumcusu, muhabir ya da yönetmen değildir. Ancak herkes medya okur yazarı olabilir, medya konusundaki fikirlerini aile bireyleri ile paylaşabilir. Bu sayede aile içerisinde tüm bireyler söz konusu mesajlar ve içeriklerine karşı bilinç kazanacak, bu durumlardan olumsuz etkilenme dereceleri en aza indirgenecektir.” Dedi. Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Sayın Nihal Etçi ve ekibine, öğrencilerine Medya okur yazarlığı konusunda vermiş olduğu bilgiler için çok teşekkür eden Manavgat Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hacer Bakır Sert kendisine çiçek takdim etti.

HABER MERKEZİ

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir