Tüfekle vurulan köpek ameliyat edildi

Tüfekle vurulan köpek ameliyat edildi
Manavgat’ta yol kenarında tüfekle boğazından vurulan sokak köpeği barınakta ameliyat edildi. Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağı sorumlusu Ümmühan Karavelioğlu, tüfek mermisinin köpeğin boğazını delerek geçtiğini, deliğin veteriner tarafından dikildiğini, köpeği yaşatmaya çalıştıklarını söyledi.10.07.2019 15:13

Manavgat’ın Çakış Mahallesi’nde vatandaşlar tarafından yol kenarında tüfekle vurularak yaralanmış halde bir köpek bulundu. Haber verilmesi üzerine gelen Manavgat Belediyesi Hayvan Barınağı görevlileri tarafından alınan köpek hemen ameliyata alındı. Yapılan incelemede tüfek mermisinin köpeğin sağdan sola olacak şekilde boğazını delerek geçtiği tespit edildi. Veteriner hekim tarafından uyutularak ameliyatla boğazı dikilen köpeğin yaşatılması için tedavisine barınakta devam ediliyor.

Manavgat Belediyesi hayvan Barınağı Sorumlusu Ümmühan Karavelioğlu, sabah saatlerinde bekçi tarafından haber verildiğini belirterek, “Arkadaşlar gidip aldı, biz önce normal yaralı zannettik. Ateşli Silah yaralanması olduğunu düşünemedik. Köpeğin başka köpekle kavga ettiğini ya da trafik kazasında yaralandığını zannettik. Geldiği zaman gördük, boynundan vurulmuş. Veterinerimiz ateşli silah diyor. Boynundan bir taraftan girmiş, diğer taraftan çıkmış. Öyle bir durumdaki hayvan, döktüğümüz Batikon diğer yandan döküldü. Çeşme gibi aktı. Daha önce böyle bir köpeğimiz vardı Garip diye, o da ateşli silahla yaralanmıştı. Onu kurtardık. Onu hayata bağladık ve sahiplendirdik. İnşallah bu da hayata tutunur ama dediğim gibi Garip kurtuldu, onun arka ayağından girmişti. O iyileşti ama bunun boynunun bir yanından girip diğer yanından çıkmış. İki tarafta da delik var. Yani, döktüğümüz Batikon diğer taraftan çeşme gibi aktı, o derece oyuk var. Bir elin yumruğu girecek kadar oyuk var. Yakın mesafeden ateş edilmiş, ben tam bilmiyorum ama diğer arkadaşlar tüfekle vurulduğunu söyledi” şeklinde konuştu.

Karavelioğlu, vatandaşların biraz daha anlayışlı biraz daha merhametli olması gerektiğini belirterek, “Özellikle yaz ayındayız, sokak hayvanlarının suya ihtiyaçları var, yemeğe ihtiyaçları var. Biz, bunlara bir kap su vermekten aciziz. Hepimiz ama hepimiz bu konuda hiç duyarlı değiliz” dedi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir