TOREKST’ten fotoğrafçılık eğitimi

TOREKST’ten fotoğrafçılık eğitimi
TOREKST’ten fotoğrafçılık eğitimi 18.04.2017 16:49

Manavgat Toroslar Adrenalin Sporları Derneği (TOREKST) tarafından her Çarşamba günü fotoğrafçılık eğitimi veriliyor.

 

TOREKST tarafından verilen fotoğrafçılık eğitimi duruma göre bazı zamanlarda derneğin seminer salonunda teorik eğitim, bazı zamanlarda da saha çalışmaları olarak yapılıyor. Saha çalışmalarında fotoğraf eğitmeni herkesle birebir ilgilenerek fotoğraf çekim teknikleri hakkında bilgi verirken, öğrenciler bu konudaki yeterliliklerini daha hızlı bir şekilde ilerletiyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan TOREKST Başkanı Gökhan Sunar; “Manavgat'ta bilinen bir fotoğrafçılık topluluğu yok. O yüzden böyle bir çalışmayı başlattık. İlerleyen dönemlerde planlarımız arasında fotoğrafçılık grubumuzun ortaya çıkardığı sanatsal fotoğraflardan sergiler açmak ve büyük ölçekli yarışmalara katılmak var. Ayrıca biz Adrenalin Sporları derneği olduğumuz için fotoğrafçılık topluluğumuz, diğer fotoğrafçılık toplulukları gibi sadece kuş, böcek, doğa ya da model fotoğrafları değil aynı zamanda bazı ekstrem sporcuların aktivite esnasında fotoğraflarını çekme imkanı da bularak fark yaratacaklar” dedi.

FOTOĞRAFÇILIK GEZİSİ

Ayrıca belirli aralıklarla fotoğrafçılık gezileri de yapacaklarını belirten Sunar, bu hafta sonu Pazar günü 23 Nisan kutlamalarından sonra saat 13:00'da ‘bölgemizde çok az kimse tarafından bilinen adeta gizli bir doğa harikası’ olarak betimlediği Taş Köprü’ye fotoğrafçılık gezisi yapmaya gideceklerini ifade etti. Fotoğrafçılık eğitimi ve gezi ile ilgili bilgi almak isteyenlerin 0537 827 06 10 ve 0537 891 07 70 nolu numaraları aramaları gerektiği iletildi.

 

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir