Soylu kendini yargının yerine koyamaz

Soylu kendini yargının yerine koyamaz
CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Rafet Zeybek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Ekrem İmamoğlu'na yönelik "pejmurde ederiz" sözlerine sert tepki gösterdi. 05.09.2019 14:58

CHP Antalya Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi RafetZeybek, İçişleri Bakanı Soylu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu tehdit etmesine, "Soylu kendini yargının yerine koyma cüretini kimden alıyor, alenen tehditler savuran İçişleri Bakanı'nın bu özverisini İmralı’dan gelen mektup okunurken ve devletin resmi kanalında Osman Öcalan röportajı verilirken görmek isterdik" şeklinde cevap verdi.

MİLLİ İRADEYE SAYGI DUYMAYI ÖĞRENECEKSİNİZ

İçişleri Bakanı Soylu'nun toplumun huzuru ve güvenliği için çalışması gerekirken, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ettiğini belirten CHP’li Zeybek, "Milletin iradesi ile seçilmiş bir Belediye Başkanına yapılan bu tehdide Cumhuriyet Halk Partisi sessiz kalmayacaktır, AKP'nin atanmışları, milletin seçtiklerine saygı göstermeyi öğrenecektir" ifadesini kullandı.

DÜN BAŞKA, BUGÜN BAŞKABİR SOYLU

Soylu'nun 2008 yılında DP saflarında siyaset yaparken Erdoğan hakkında sarf ettiği sözleri hatırlatan CHP'li Zeybek "2008'de AKP için "Paçalarından yolsuzluk akıyor. Türkiye'de ihale ve yandaş belediyeciliği yapılmaktadır." eleştirilerini getiren Soylu bugün eski günlerin günahını çıkartmaya çalışmaktadır. İçişleri Bakanlığı ciddi bir görevdir, eğer yerine getiremeyecekseniz o makamı daha fazla işgal etmeyin" ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir