Şoförler, şüpheli araç ve şahıs konusunda bilgilendirildi

Şoförler, şüpheli araç ve şahıs konusunda bilgilendirildi
Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Sorgun taksi durağında şoförlere şüpheli şahıs, şüpheli araç hususunda bilgilendirme ve huzur toplantısı yaptı. 10.07.2019 16:12

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri Manavgat Sorgun’da bulunan taksi durağındaki şoförlere şüpheli şahıs, şüpheli araç hususunda bilgilendirme ve huzur toplantısı yaptı.

Toplantı başlangıcında ülkenin coğrafi konumu, genç ve dinamik nüfusu, büyüyen ekonomisi ve komşu ülkelerle yaşanan gelişmelere bağlı olarak, terör gibi sınırı aşan suçlardan doğrudan etkilendiği ve suç örgütlerinin hedefi haline gelmekte olduğu hatırlatılıp, üzerimize büyük sorumluluklar düştüğü hususları anlatılarak bilgi sahibi olmalarına katkı sağlandığı belirtildi.

Terör örgütlerinin turizm bölgelerinde eylem arayışı içerisine girdikleri, meydana gelmesi muhtemel müessif olaylara karşı gerekli tedbirlerin alındığı, hassasiyet içerisinde çalıştığı hatırlatılarak şüpheli şahıs, şüpheli paket vb. konularında sunum yapılmak suretiyle bilgi sahibi olmalarına katkı sağlandı.

Şüpheli eşya/paket ihbarlarının değerlendirilmesinde uyulması gereken güvenlik tedbirlerine ciddiyetle riayet edilerek, uzman personelden yardım alınması gerektiği anlatıldı.

Kamu politikalarına zarar veren, vergi kaybına neden olan ve istihdam azalmasına yol açan kaçakçılık ile mücadelenin son derece önemli olduğu, son dönemlerde ülkemizde kaçakçılık ile mücadelede önemli adımlar atıldığı, kaçakçılık ile mücadele kapsamında sürekli iletişim halinde bulunulması ve alınan duyumların anında aktarılması gerektiği hatırlatıldı.

Suç ve suçluyla mücadelenin her geçen gün daha etkin ve kararlı bir biçimde devam edeceği, devleti vergi kaybına uğratan kişilerle ve terör örgütlerinin önemli gelir kaynağı olan kaçakçılık faaliyetleriyle mücadeleden asla geri adım atılmayacağı hususları anlatıldı.

HABER MERKEZİ

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir