SINAV ÖZEL ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ

SINAV ÖZEL ÖĞRENCİLERİ ZİYARET ETTİ
Manavgat Sınav Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri 03 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile Çeltikçi’ de bulunan Gevher Nesibe Özel Eğitim Uyguluma Merkezine ziyarette bulundular.05.12.2018 15:38

Bu ziyaretle öğrencilerine engelli olan yaşıtlarını yakından görme ve tanıma imkanı vererek, onları anlamalarını sağlamayı amaçladıklarını belirten Okul Müdürü Ali Arslan, engelli çocuklarımızı ve yurttaşlarımızı tanımak anlamak için sadece birgün yetmeyeceğini biliyoruz. Ancak farkındalık yaratmasınında şart olduğunu belirtti.

Engelin zihinlerde yada bedenlerde değil özel insanlara yönelik hazırlanmayan çevrede olduğunu göstermek için yapılan ziyarette engelli öğrencilerin sınıf ortamlarını ve ürettikleri ürünleri yakından incelendi.

Manavgat Sınav Ortaokulu Kurucusu  Şükrü Arslan ‘’engelli vatandaşlarımız için engelsiz bir dünya yaratabilmek ümidi ile yeni nesillere engelli yurttaşlarımızdan birer birey olduğunu mutlaka kavratmalıyız. Bu çocuklarımıza yeterli imkan verilirse onlarda bir çok şeyi başarabilecek potansiyele sahipler. Biz bugün burada bunu öğrencilerimize göstermek istedik’’ dedi.

Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Şerafettin Çetin, ziyaretin öğrencilerin kaynaşması ve morallerinin yükseltilmesi açısından çok verimli olduğunu söyleyerek Sınav Ortaokulu yönetici ve öğretmenlerine teşekkür etti.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir