Ses kaydı ile ilgili 7 kişi gözaltında

Ses kaydı ile ilgili 7 kişi gözaltında
CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde sosyal medyada paylaşılan Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile ilgili olarak 7 CHP’linin gözaltında olduğunu söyledi. Kumbul, “Göz altıların sebebini tam olarak bilmiyoruz, ancak şikayetin temelinin siyasi olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.12.04.2019 14:28

31 Mart Mahalli İdareler Seçimi öncesi, Antalya eski Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile ilgili 7 CHP’linin gözaltına alındığını ifade eden CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, konu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Kumbul, Menderes-Ebru Türel çiftinin “özel hayatın gizliliği” ile ilgili şikayette bulunduklarını söyledi.

CHP Antalya İL Başkanı Ahmet Kumbul, 31 Mart yerel seçimlerinde sosyal medyada paylaşılan Ebru Türel’e ait olduğu iddia edilen ses kaydı ile ilgili olarak Cemil Böcek, Yusuf Meriç, İnşaat Mühendisi Cem Oğuz, Doğukan Demirkaya ve birçok CHP’li arkadaşlarının gözaltına alındığını ifade ederek, “Göz altıların sebebini tam olarak bilmiyoruz, ancak şikayetin temelinin siyasi olduğunu düşünüyoruz. Avukatlarımız konuyu takip etmekteler. Onlardan gerekli bilgileri bekliyoruz. Asayiş Şube’ye kimlerin getirildiğini bilmiyoruz. Bize gelen ilk bilgilere göre Ebru Hanım’ın (Türel) seçim öncesi sızan ses kaydı ile ilgili olduğu ve özel hayatın gizliliği ile ilgili bir şikayette bulunulduğudur. Menderes Bey ve Ebru Hanım böyle bir kayıt var ve bu kayıt bizim özel hayatımızın gizliliğine aykırı diye şikayette bulunmuşlar fakat bu konunun bizim arkadaşlarımızla ilişkisini nereden kurmaya çalışıyorlar bunu anlamak mümkün değil, öyle bir toplantıda bizim arkadaşlarımızın bulunma ihtimali yok. Eğer böyle bir kayıt sızdıysa, içerideki toplantıda olan kişilerden birisi sızdırmıştır. Fakat 7 kişinin Asayiş Şube’de olduğunu öğrendik. Ne için alındıklarını öğreneceğiz. Avukatlarımız süreci takip ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi alınca, geniş bir açıklama yapacağız” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir