Şelale Master Cup 2018’de ödüller sahiplerini buldu

Şelale Master Cup 2018’de ödüller sahiplerini buldu
Şelale Master Cup 2018’de ödüller sahiplerini buldu 27.02.2018 15:11

Manavgat Şelale Masterlerin organizasyonunda; her yıl geleneksel olarak Şubat ayında yapılması düşünülen; Şelale Master Cup 2018 Futbol Turnuvasının bu seneki ayağı Emir Hotels - Arslan Zeki Demirci Sport Complex tesislerinde,Nado Yapı’nın destekleri ile Manavgat’ta birçok sporcu yetiştiren ve 2011 yılında geçirmiş olduğu kalp krizi neticesinde hayata gözlerini yuman değerli spor adamlarından Bekir Çalışkan anısına düzenlendi.

 

TURNUVAYA 10 TAKIM KATILDI

 

Bu yıl birincisi düzenlenen Şelale Master Cup 2018 Futbol Turnuvası’na aralarında Afyonkarahisar, Antalya, Burdur, Eğirdir, Isparta, Kırşehir, Mersin, Manavgat Şelale, Okurcalar ve 82 Salı Pazarı’nın bulunduğu ve beşerli iki gruptan oluşan 10 takım katıldı. Tüm takımlar turnuvada kendi gruplarında birbirleri ile oynadıkları maçlar sonucunda oluşan puan durumlarına göre her grubun birincileri ve ikincileri eşleşerek yarı final-final maçlarına çıkarken, oynanan maçların ardından; Afyonkarahisar, Burdur, Eğirdir ve 82 Salı Pazarı takımları yarı finale kaldı.

 

KATILIMCILARIN PLAKETLERİ HATİCE SÖZEN’DEN

Turnuvaya katılan futbol takımlarına ve emeği geçenlere ödülleri Manavgat Belediyesini temsilen törene katılan Özel Kalem Müdürü Hatice Sözen tarafından verildi. Turnuvada ayrıca dereceye giren takımlar haricinde en iyi futbolcu ödülü Gençlerbirliği formasını 11 yıl terleten eski milli futbolcu Nihat Baştürk’e eski takım arkadaşı Mustafa Akhanım tarafından, turnuvanın en centilmen takımı ödülü Isparta Masterlerine Enver Özden tarafından, turnuvanın en iyi kalecisi seçilen Burdur Masterleri kalecisine ödülü Zafer Masterler Başkanı Ali Güneş tarafından, turnuvada gol kralı olan Engin Tüter’e ödülü Murat Karyüz tarafından, turnuvada üçüncü olan Eğirdir Masterlerin kupası Burdur Masterler Başkanı Bahri Şimşek adına Antrenör Murat Yağız tarafından, turnuva da final oynayan ve penaltılarla ikinciliği elde eden Burdur Masterlerinin kupası Şelale Masterler Başkanı Burak Çeker tarafından, turnuvanın birincisi olan Afyonkarahisar Zafer Masterlerinin kupası da tüm Şelale Masterler yönetimi ile birlikte Başkan Burak Çeker ve Osman Ergin tarafından takdim edildi.

 

BAŞKAN BURAK ÇEKER TURNUVAYI DEĞERLENDİRDİ

Şelale Masterler Yönetim Kurulu Başkanı Burak Çeker turnuva hakkında değerlendirmede bulundu. Başkan Çeker açıklamasında şunları söyledi;  “Şelale Masterler olarak ilk turnuvamızı yapmış bulunmaktayız. Kurulduğumuz günden beri Manavgat’ımızın yetiştirmiş olduğu değerli futbolcularımızdan Mustafa Akhanım’ın ve diğer üyelerimizin de desteği ile güzel bir ivme yakaladık. Gittiğimiz her turnuva da eski ekip olarak arkamızda güzel izler bırakarak yolumuza devam ediyoruz. Şelale Cup 2018 ilk turnuvamız olmasına rağmen aldığımız olumlu tepkiler bizleri mutlu etti. Bu organizasyon ile eski dostluklarımızı tazelerken, yeni ve güzel dostlukların da kapısını araladık. Şelale Cup 2018 eski hocamız merhum Bekir Çalışkan’ı yad etmemiz açısından anlamlı idi. Bundan sonraki organizasyonlarımız da bunun gibi temalı olacak. Son olarak; turnuvamızda bizleri yalnız bırakmayan ve emeği geçen tüm ekip arkadaşlarıma, katılım ve katkı sağlayan tüm dostlarımıza, Nado Yapı, Emirhan Hotel Yönetimine ve Manavgat Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Sözen’e teşekkürlerimi sunarım.”

 

Haber Merkezi

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir