" target="_blank">

Şehit Üsteğmen Ozan Şarlak dualarla anıldı

Şehit Üsteğmen Ozan Şarlak dualarla anıldı
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi kırsalında 4 Nisan 2012 tarihinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Üsteğmen 28 yaşındaki Ahmet Ozan Şarlak, şehadetinin 9. yıldönümünde Eski Hisar mezarlığında bulunan mezarı başında dualarla anıldı. 06.04.2021 14:39

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi kırsalında 4 Nisan 2012 tarihinde teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Üsteğmen 28 yaşındaki Ahmet Ozan Şarlak Eski Hisar Mezarlığı’nda bulunan mezarı başında dualarla anıldı. Şehit Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’ın annesi Gülderen Şarlak, İzmir’de bulunması ve Pandemi nedeniyle anma törenine telefon bağlantısı ile katıldı.

Duaların okunmasından sonra bir konuşma yapan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Şehit Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak’a vefa duygusu içerisinde mezarı başında toplandıklarını ifade ederek, “Şehidimize yakışır bir program oldu. Bu vatan şehitler yatağı. Ahmet Ozan Şarlak genç yaşında şahadete erdi. Bu topraklarda oyun çok oluyor, bu oyunları bozmak için kendi canını feda eden bu aslanımız çok genç yaşta şahadet mertebesine ulaştı. Mehmet Akif Ersoy’un ‘Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda’ ifadesiyle toprak parçamızın her yeri bir şehit kanı ile sulanmıştır. Bütün amaç ülke üzerine oynanan bu oyunu bozmaktır, vatan toprağını korumaktır, bayrağın dalgalanmasını sağlamaktır. Bütün hedef, amaç budur. Birileri kendi canını bu yolda feda ediyor, bize düşen bunlara minnet, şükran ve onları hayırla yad etmek, genç nesillerimize onları unutturmamaktır. Bizim vazifemiz budur, bu vazifeyi bugün burada yaptık. Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak nezdinde tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine de sabır diliyorum” şeklinde konuştu.

Törene Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat İlçe Jandarma Komutanı Yarbay İlker Özcan, İlçe Müftüsü Abdullah Eroğlu, Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Türköz, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Ali Erol, MHP İlçe Başkanı Numan Enhoş, Şehit Üsteğmen Ahmet Ozan Şarlak'ın babası Uğur Şarlak, Manavgat Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Manavgat Ülkü Ocakları Başkanı Yusuf Özçelik, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı. 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir