Sahte Site dolandırıcıları yakalandı

Sahte Site dolandırıcıları yakalandı
Antalya İl Emniyet Müdürlüğü, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, beş yıldızlı otellerin isimlerini kullanarak sahte siteler oluşturup dolandırıcılık yapan şüphelileri yakaladı. Olayla ilgili gözaltına alınan 4 kişiden biri adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken 3 kişi tutuklandı.09.08.2019 14:36

Antalya İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Antalya’da bulunan beş yıldızlı otellerin isimleri kullanılarak sahte siteler (fishing) oluşturan ve bu siteler üzerinde rezervasyonların yapılarak birçok vatandaşın dolandırıldığı anlaşılması üzerine yapılan operasyonda olayla ilgili 4 kişiyi yakalayarak gözaltına aldı.

 Konu ile ilgili yapılan çalışmalarda sahte web siteleri üzerinden dolandırılan vatandaşlardan elde edilen paraların Antalya’da bulunan bir şirkete ait banka hesaplarına aktarıldığı tespit edildi. Yapılan operasyon neticesinde 4 şüpheli Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.

 Yakalanan şüphelilerin iş, ikamet ve üstlerinde yapılan aramalarda el konulan dijital materyaller üzerinde yapılan incelemelerde soruşturma konusu suç ile ilgili çok sayıda veri kaydına rastlandı.

 Gözaltına alınan şüpheli şahıslar, yapılan işlemlerinin ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildı. Savcılıkta yapılan işlemlerin tamamlanmasından sonra Antalya Sulh Ceza Hakimliği tarafından G.S isimli şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Z.A, A.Ç ve N.A isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir