Özel okulda yeni bir soluk: Manavgat Birey Koleji

Özel okulda yeni bir soluk: Manavgat Birey Koleji
Özel okulda yeni bir soluk: Manavgat Birey Koleji 19.06.2017 16:36

Birey Koleji, ‘Bire bir ilgi, yoğunlaştırılmış akademik destek ve bu ayrıcalığı en ekonomik biçimde sunmaya odaklı’ yaklaşımıyla Manavgat özel öğretim sektörüne iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.

 

Yayıncılıkta, dershanecilikte ve özel okulculukta kendini kanıtlamış, 20 yıllık parlak bir geçmişe sahip olan Birey Koleji, Manavgat eğitim sektörüne iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor.Türkiye organizasyonunda kurucularının tamamının eğitimci oluşuyla dikkat çeken Birey Koleji, Manavgat’ta da bu niteliğini koruyor ve okul kurucularının tamamının eğitimci oluşuyla dikkat çekiyor. Birey Koleji, geçtiğimiz günlerde verdikleri iftar yemeği davetinde, gazetecilerle bir araya gelerek okul hakkında bilgi verdi. 

 

“TÜMÜYLE EĞİTİMCİLERİN KURGULADIĞI BİR OKUL”

 ‘Tümüyle eğitimcilerin kurguladığı bir okul olmanın ayrıcalık oluşturup oluşturmayacağı’ sorulan davette, okul kurucuları şu cevabı verdi: “Kurucularımızın tamamının eğitimcilerden oluşması elbette çok önemli bir ayrıcalık. Öncelikle bizler, güncellenen eğitim sistemindeki en kritik ayrıntılara vakıf kişileriz. Yeni keşiflere açık olmakla birlikte, şu anda işi kavramaya vakit ayırmamız gerekmiyor; neyin, ne olduğunu biliyoruz. Bununla birlikte Manavgat’ı da doğal olarak çok iyi tanıyoruz. Bu önemli bölgenin, eğitim algısını, ihtiyaçlarını, özgün avantajlarını birer eğitimci olarak doğru analiz edebiliyoruz. Ayrıca elde edeceğimizi başarıların mimarı olacak güçlü öğretmen ve ofis kadrosunun doğru yönlendirilmesi hususunda da çok dikkate değer bir avantaja sahibiz. Sosyal çevremizi oluşturan insanların, potansiyel velilerimizin ekonomik durumlarını, mevcut koşullardaki zorunluluklarını ama buna karşın eğitim-öğretim alanındaki çok özel hassasiyetlerini ve kalite beklentilerini de iyi biliyoruz. Kendimizi, bütün bu etkenler ışığında ve en verimli olabilecek biçimde kurguluyoruz.”

 

“İLK YIL SADECE ORTAOKUL”

 

Kapılarını 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı başlarken açacak olan Birey Koleji, ilk yıl sadece Ortaokul, izleyen yıllarda ise Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Lise düzeylerinde eğitim ve öğretim hizmeti vermeyi hedefliyor. Aşağı Hisar Mahallesinde açılacak olan okulda 5, 6, 7 ve 8. sınıfların tümü aynı anda öğrenim görmeye başlayacak. Okul yönetiminin verdiği bilgiye göre Kolej, sınırlı kontenjana sahip olacak.

 

 

“ÇOK BÜYÜK HEDEFLERİ OLAN BİREYLER YETİŞTİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Okul kurucuları Murat Bilmez, Polat Selçuk, Mustafa Taşarası, Ali Rıza Turgut ve Baki Ünal, hedeflerinin büyük olduğunu belirterek, kurumun hayırlı olmasını diledi. Okul Müdürü Akif İnci ise iftar programında verdiği bilgilerde, deneyimli ve iddialı bir kadro ile yoğun TEOG sınavı hazırlık programı, yoğun İngilizce programı, ikinci yabancı dil, sistematik uygulanan deneme sınavları, bire bir ilgi ve etüt çalışmaları, profesyonel rehberlik sistemi, kültür-sanat-spor ve teknoloji kulüplerimizle vatan, millet ve bayrak sevgisi ile donatılmış, milli değerlerine bağlı, Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı, çağdaş, özgüvenli, kendini iyi ifade edebilen ve çok büyük hedefleri olan bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini dile getirdi. İnci, demecinde tümüyle eğitimcilerin oluşturduğu bir akademik yapılanma içerisinde olduklarının altını bir kez daha çizerek ‘Bu durumun nasıl yenilikçi, nasıl verimli, nasıl pozitif ve üretken bir okul ortaya çıkaracağını Birey Koleji çok kısa sürede ortaya koyacaktır.’ dedi.

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir