Özel öğrencilerden Cumhuriyet Valsi

Özel öğrencilerden Cumhuriyet Valsi
3 Aralık Dünya Engelliler Günü Manavgat’ta düzenlenen bir etkinlikle kutlandı. Atatürk Kültür Merkezi’nde Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim İlkokulu/Ortaokulu/Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan etkinlikte, özel öğrencilerin Cumhuriyet Valsi izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı. 03.12.2019 14:42

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim İlkokulu/Ortaokulu/Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan bir etkinlikle kutlandı. Manavgat Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, özel öğrenciler tarafından hazırlanan dans gösterileri, müzikaller izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim İlkokulu/Ortaokulu/Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ali Hakan Öz yaptı.

Daha sonra kürsüye konuşmasını yapmak için Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit geldi. Kaymakam Yiğit, engelli olmanın hayata engel olmadığını, bunun dünyanın gerçeği olduğunu ifade ederek, “Dünyada 1 milyara yakın insan engelli durumda. Bu gerçekle yaşamak durumundayız” dedi. Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Onları ne kadar topluma kazandırabilirsek, medeniyet ölçümüz de o kadar ortaya çıkar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi biz muhasır medeniyet seviyesine çıkmak için yola çıkmış bir milletiz. Bu ölçülerden bir tanesi, engellileri topluma kazandırmaktan geçiyor. Onları saklamak değil de, toplumun içinde çalışma hayatı temin etmekten geçiyor. Son dönemde engelliler için çok şeyler yapıldı, hem eğitim hem rehabilitasyon anlamında hem de maddi anlamda çok şeyler yapıldı.

Hepimiz hayata çocuk olarak başlıyoruz, biz bu çocuklarımızı iyi yetiştirdiğimiz takdirde, onları içimize sindireceğiz, önlerindeki engelleri kaldıracağız. Bugün engelleri kaldıracağımız bir gün olsun.”

Kaymakam Yiğit’ten sonra özel öğrenciler gösterilerini gerçekleştirdi. Öğrencilerin horon, Aşuk-Maşuk, Keloğlan, step gösterileri izleyiciler tarafından ayakta alkışladı. Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu ve Dr. Hüseyin Vural Özel Eğitim İlkokulu/Ortaokulu/Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan kutlama programı öğrenciler tarafından sahneye konan Cumhuriyet Valsi ile son buldu.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir