ÖZEL MANAVGAT BİREY ANADOLU LİSESİ AÇILDI

ÖZEL MANAVGAT  BİREY ANADOLU LİSESİ AÇILDI
Özel Manavgat Birey Anadolu Lisesi düzenlenen törenle eğitim ve öğretimin hizmetine açıldı.15.09.2018 11:49

A. Hisar Mahallesi 4502 sokak No: 8 adresinde bulunan  Özel Manavgat Birey Anadolu Lisesinin açılış törenine Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Ak Parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, MASİAD Başkanı Turgay Akar, Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ile öğrenci velileri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından törenin açılış konuşmasını Birey Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Refik İnce yaptı. İnci konuşmasında;”  Kıymetli Vatanımıza büyük katkılar yapacak öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediğimiz ve açılışını yapacağımız okulumuz hayırlı olur inşallah. Birey Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenleri olarak, hayata gülümseyen, mesleğini ve görevini önemseyen eğitim kadrosuyla gençlerimizi, eğitimin, bilimin öngördüğü kurallar ve şartlar içinde; sevgi, saygı ve hoşgörüye dayalı bir ciddiyetle, yeteneklerinin elverdiği en üstün başarıya ulaştıracağımıza inancımız ve güvenimiz tamdır.

 

BEN VE EKİBİM GÖREVİMİZİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ.

 

Bu okul disiplini ve başarısı ile adından söz ettirecek, aranan bir okul olacak.

Öğrencilerimizi, kendini tanıyan, yeteneklerini bilen, değerlerine bağlı, duyarlı, düşünen, düşündüğünü uygulayabilen, soran, sorgulayan, eleştiren, iyiden-doğrudan-güzelden yana tavır koyabilen bireyler olarak cennet Vatanımız Türkiye’nin aydınlık geleceği için sağlam karakterli, inançlı gençlik yetiştirmek en büyük idealimizdir. Bugün Manavgat’ımıza böyle güzel bir okul kazandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Tüm öğrenci velilerimizin ve Manavgatlıların bizlere destek vereceklerine inanıyorum.

 

MANAVGAT’TA 4831 ÖĞRENCİ ÖZEL OKULARDA ÖĞRENİM GÖRECEK

 

Okul Müdür İnci’nin konuşmansın ardından Manavgat İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’de  yaptığı konuşmada, Manavgat’ta 44 bin 614 öğrencinin ders başı yapacağını bunlardan 4831 öğrencinin özel okullarda öğrenim göreceğini göreceğini söyledi. Eğitim için yapılan her yatırımın yarınlara yapılan yatırım olduğunu söyleyen Sarıdemir, Birey Anadolu Liseninde Manavgat eğitimine büyük katkı sağlayacağını ifade ederek okulun Manavgat’a hayırlı uğurlu olmasını diledi. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise yaptığı konuşmada, Manavgat’ta eğitimine katkı yapacak olan Birey Anadolu Lisesi’nin  açılışına katılmaktan gurur duyduğunu belirterek okulun Manavgat’a hayırlı  uğurlu olmasını temenni etti.

 

MANAVGAT’TA 26 TANE ÖZEL OKUL OLDU

 

Sözen ardından  konuşan Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ise Birey Anadolu lisesi ile birlikte Manavgat’ta özel okul sayısının 26 ya ulaştığını ifade etti. Kaymakam Yiğit, eğitim öğretim yılı öncesinde Manavgat’ta yapımı devam eden okulları gezdiklerini ifade ederek bundan 2 tanesinin hayır severler tarafından yapıldığını söyledi. Yiğit önümüzdeki yıl Manavgat’a en az 100 derslik daha kazandırmayı hedeflediklerini ifade ederek hayır severleri okul yapmaya davet etti. Yiğit konuşmasının sonunda Birey Anadolu Lisesin Manavgat hayırlı olmasını dileyerek 2018-2019 eğitim öğretimin yılında tüm öğrencilere ve öğretmenlere başarılar diledi.

Törende son konuşmayı yapan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’da okulun Manavgat eğitim camiasına hayırlı uğurlu olmasını temenni etti. 

Yapılan konuşmaların ve okunan duanın  ardından okulun açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi. Açılışın ardından konuklara ikramlarda bulunuldu.

  Haber: Berra Yılmaz

 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir