Öz; “Çocuklar aydınlık yarınlarımızın güvencesidir”

Öz; “Çocuklar aydınlık yarınlarımızın güvencesidir”
Öz; “Çocuklar aydınlık yarınlarımızın güvencesidir”20.04.2017 16:51

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, yayınladığı basın açıklamasıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle basın açıklaması yapan AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, TBMM’nin kuruluşunda emeği geçenleri rahmetle andığını söyledi. Öz, “23 Nisan 1920, enkazdan bir devlet çıkaran ve milli mücadeleye önderlik eden bağımsızlık ruhuna sahip bir milletin, yönetimini ve kaderini belirleyen en önemli günlerdendir. Başka ulusların hakimiyeti altına girmemiş milletimizin yönetim konusunda da kendi iradesini kullanma isteğinin en güçlü kanıtıdır. Tarihi boyunca bağımsız olarak yaşamış ve bu uğurda destansı mücadeleler vermiş halkımız için Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı, yönetim anlayışındaki yazgısını belirlemiştir” dedi.

GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ÇOCUKLARA VERDİĞİ DEĞER VURGUSU

Ülkelerin eğitimli, bilinçli ve geleceğe güvenle bakan nesillerle ayakta kalacağını ifade eden Hasan Öz, “Bu bakımdan çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi ve yetiştirilmesi çok önemlidir. Kendi ayakları üzerinde durabilen nesiller de ancak kendilerine güven duygusunun verilmesiyle oluşur. Bizler için oldukça önemli olan bugünü daha da anlamlaştıran da kendi ayakları üzerinde durmasını hedeflediğimiz gençliğimize gösterilen güvenin teminatı olmasıdır. Bilincindeyiz ki en değerli varlığımız olan çocuklarımız, gençlerimiz, barışın, birliğin, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri; aydınlık yarınlarımızın güvencesidirler. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü bayram olarak çocuklara armağan etmesi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara verdiği değerin, duyduğu güvenin en büyük göstergesidir” şeklinde konuştu.

“23 NİSAN MİLLİ EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI'NI KUTLUYORUM”

Hasan Öz, açıklamasının sonunda şu ifadelere yer verdi; “Bizlere düşen de ülkemizi ve milletimizi muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak azim ve kararlılığı, her daim sahip olduğumuz inançla sürdürmektir. Çocuklarımıza toprak, bayrak, millet sevgisini aşılayabilmek, ülke bütünlüğünün ve bağımsızlığının önemine vurgu yapabilmek en önemli görevimizdir. Bu vesile ile TBMM’nin açılışının 97. yılında kuruluşta emeği geçenleri rahmetle anıyor milletimizin ve özellikle çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı tebrik ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir