ÖZ;” MANAVGAT’I İKTİDARLA BULUŞTURUCAĞIZ”

ÖZ;” MANAVGAT’I İKTİDARLA BULUŞTURUCAĞIZ”
Adalet ve Kalkınma Partisi Manavgat İlçe Başkanlığını görevini 5 yıldır sürdüren Hasan Öz 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde görevinden istifa ederek Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Aday Adayı oldu. Aday Adaylığını parti binasında binlerce kişinin katıldığı törenle açıklayan Hasan Öz; " Kim aday olursa olsun hedefimiz Manavgat" dedi.01.12.2018 15:12

Manavgat'ta 31 Mart Yerel seçimleri öncesinde Ak Parti İlçe teşkilatında hareketli günler yaşanıyor. Seçimler öncesinde daha önce  Belediye Başkanlığı Aday Adaylıklarını açıklayan Hasan Coşkun, Ali Rıza Öner, Merve Güvenlioğlu, Abdulkerim Yeşilbağ'ın ardından İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek Aday Adaylığını açıklayan Hasan Öz 5. isim oldu.  Hasan Öz'ün Aday Adaylığı açıklaması adeta mitinge dönüşürken binlerce Manavgatlı Öz ve diğer aday adaylarını bağırlarına bastı.  Ak Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Adayı Hasan Öz'ün  basın açıklamasına Ak parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Akseki Belediye Başkanı İsmet Uysal ,  Aday Adayları Ali Rıza Ömer, Abdulkerim Yeşilbağ, İlçe koordinatörleri, İlçe yönetimi, partililer ve Hasan Öz'ün ailesi  katıldı.

 

Aday  Aralık ayanın ortasında belli olacak.

 

Partililerin salona  sığmadığı açıklamada Hasan ÖZ;" Bildiğiniz gibi 7 yıllık Ak parti siyasi hayatımın 5 yıllık ilçe başkanlığı görevimi geçtiğimiz Cuma günü itibariyle sonlandırdım. 31 Mart Yerel seçimleri için geçtiğimiz Cuma günü istifamızı verdik. Allah izin verirse sizlerinde katkılarıyla partimizin de teveccühü ile aday adayı arkadaşlarımla birlikte   aday adaylığı kervanına bende katıldım. İnşallah bu süreçte seviyeli bir şekilde çalışıp yakındada adaylıklar açıklanacak tüm Türkiye'de. Bu konuda çok spekülasyonlar oldu. Bugün yarın açıklanacak dendi. Bizim aldığımız son bilgilere göre adaylık Aralık ayının ortalarını bulacak.  Bu süreçte diğer aday adayı arkadaşlarımla abilerimle hep birlikte el ele vereceğiz ve tek hedefimiz olan Manavgat Belediyesini kazanmak. Şuanda bizim Manavgat dışında hiç bir hedefimiz yok ve olamaz. Ben sokakta geziyorum, köylerde geziyorum vatandaş bize Manavgat'a iktidarla ne zaman buluşturacaksınız diye bize soruyor.  Biz birimizle didişmediğimiz sürece, birbirimizle  kırgınlıklar yaşamadığımız mühdetce birbirimizle kenetlendiğimiz  zaman kimseyi ayırt etme den öteleştirmeden sağcısıda, solcusuda, MHP'liside Ülkücüsüde hepsi bizim kardeşlerimiz. İnşallah Manavgat'ı iktidarla buluşturacağız. Antalya şu anda siyasi yönden en güçlü dönemini yaşıyor. Allaha şükürler olsun 2 tane bakanımız var. Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Bunların gücünü biz Manavgatla buluşturmak istiyoruz. Tek hedefimiz bu. Ben bu 5 yıllık süreçte birlikte yol arkadaşlığı yaptığım, ablarıma, gençlere, yönetim kurulu arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Çünkü biz çok zor günler geçirdik. Siyaset dendiğinde herkes aman aman uzak dur dedi bana. Bir insan gerçekten memleketine hizmet etmek için siyasete başlarsa Dünyanın en zevkli en güzel işidir.  Bir kişinin bir ihtiyacını gördüğünüz zaman ondan gelen bir Allah razı olsun telefonu her şeyi bitiriyor. Bizimde siyasete girmemizdeki tek amaç buydu. Bu 5 yıllık görevimde ne yönetim kurulumu zora sokacak, kadın kollarımızı, gençlik kollarımız ayrıca mahalle başkanlarımızı bir şey yaptım. Tertemiz bir sayfa aldım tertemizde bir sayfa bırakıyorum onlara. Onlara da güveniyorum. Arkamda pırıl pırıl gencecik bir ekip bırakıyorum. Onlarında tek hedefi Manavgat. Benim 5 yıllık görevim sürecinde benden beni zora düşürecek hiç bir şekilde  talepleri olmadı. Tertemiz bir yönetim devir aldık tertemiz bir şekilde de 5 yılımızı tamamladık.

Manavgat’ı iktidarla buluşturacağız

İnşallah hayırlısıyla bir göreve talip olduk diğer aday adaylarımızla birlikte. Genel merkezimiz takdirini kullanacak ve en yakın zamanda da adayımızı belirleyecektir. El ele gönül gönüle vererek bire bir çalışarak Manavgat'ı kazanacağız. Manavgat'ın gerçekten artır iktidara ihtiyacı var. Ak parti belediyeciliği ile buluşan ilçelerimizi şu anda aldıkları yatırımlarla yapılan işlerle ön plandalar. Herşey  ortada. Manavgat'ın artık kaybedecek bir dakikası yok.  Bizim 5 yılımız kolay geçmedi. Geldik bismillah dedik Cumhurbaşkanlığı seçimleri, ardından 7 Haziran seçimleri, ardından 1 kasım seçimleri, ardındanz referandum, ardından 24 Haziran seçimleri yaşadık ve alnızın akıyla çıktık bu seçimlerden. Bize güvenenleri mahçup etmedik. Gecemizi gündüzümüze kattık her yıla bir seçim düştü. Bu süreçte kalp kırdıysak hepinizden özür diliyoruz. Herkesten hakkını helal etmesini istyorum.  Bizim ilk hedefmizi bölgemizden bir miletvekili çıkartmak oldu. Bunuda İbrahim Aydın abimizle gerçekleştirdik. Neden bunu bir Belediye başkanlığı ilede taçlandırmayalım. Manavgat buna hazır. Her türlü siyasi görüşe saygı duyarak herkesi kucaklayarak biz bu işe hep birlikte başarırız diye düşünüyorum. Hakkınız varsa bizden yana helal olsun, sizde hakkınızı helal edin" dedi.

* İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu oldu.

Öz  ayrıca;" Manavgat İlçe Başkanlığı görevi yönetim kurulu üyesi başkan yardımcım her zaman kendisine inandığım güvendiğim Yusuf Halimoğlu kardeşime devrettim. Bizlerden bayrağı devir alıyor. Çıta yüksek bizlerden daha yükseğe taşıyacağından inancım tamdır. İnşallah hayırlı uğurlu olur. Allah hayırlısıyla nasip etsin.  Aday adayı arkadaşlarımızdan kim aday olursa arkasındayız. Hedefimiz Manavgat'ı iktidarla buluşturmak" dedi. Heasan Öz'ün ardından birer konuşma yapan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın aday adayları Ali Rıza Öner ve Abdulkerim Yeşilbağ'da sürecin hayırlı olmasını dileyerek kim aday olursa olsun hedeflerinin Manavgat olduğunu Manavgat' ı iktidarla buluşturacaklarını söylediler.  Öte yandan Öz ve  diğer aday adayladı solandaki kalabaliktan dolayı solana giremeyenlere hitaben birer konuşmada  parti binasının önünde yaparak ;" hedeflerinin Manavgat " olduğunu yinelediler. 

Haber: Taner Durak

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir