Nihan’ın organları, başka insanlara umut oldu

Nihan’ın organları, başka insanlara umut oldu
Nihan’ın organları, başka insanlara umut oldu 13.06.2017 15:59

Manavgat Sarılar Mahallesi'nde geçtiğimiz 9 Haziran'da T.Ö. yönetimindeki araç, bir araca çarptıktan sonra, o esnada kaldırımda yürüyen Fatma Turgut Şen Anadolu Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi Nihan Eren'e de çarptı.

Meydana gelen kaza sonucu yaralanan Nihan Eren, Manavgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yoğun bakımda tedavi edilen Nihal Eren'in geçtiğimiz gece beyin ölümü gerçekleşti. Bunun üzerine Manavgat Devlet Hastanesi Nakil Koordinatörlüğü yetkililerinin görüştüğü Eren'in ailesi, Nihal’in organlarını bağışlamaya karar verdi. Ardından Nihal’in iki böbreği, karaciğeri ve korneası Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nden gelen hekimler tarafından 2 saatlik operasyonla alındı.

NİHAN, 5 KİŞİYE HAYAT OLDU

Nihal 'in karaciğeri, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi gören 41 yaşındaki Mehmet Okudan'a, bir böbreği Akdeniz Üniversitesi Hastanesi organ nakil merkezine başvuran 4 hastadan en uygun olanına, korneaları da aynı hastanede yatan iki hastaya nakledilecek. Nihan Eren'in diğer böbreği ise Medical Park Antalya Hastanesi'nde yatan bir hastaya nakledilecek.

Nihan Eren'in cenazesi, memleketi Adana'nın Kozan İlçesi'nde toprağa verildi.

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir