Namık Karamancı Fen Lisesi ekibi İtalya’dan döndü

Namık Karamancı Fen Lisesi ekibi İtalya’dan döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi İtalya’nın Martina Franca şehrinde düzenlenen “INSTEM: InnovativeStudent-TeacherEvolution Model/Yenilikçi Öğrenci-Öğretmen Gelişim Modeli” isimli Erasmus+ KA2 projesinin ilk toplantısından döndü. 06.10.2015 17:11

Proje toplantısı ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü İmdat Pala; “Kısa adı INSTEM olan projemizin ilk toplantısı İtalya’da gerçekleştirildi. 

Litvanya, İtalya, İzlanda ve Lüksemburg’dan ortaklarımızla STEM yani Fen Bilimleri, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik alanlarında 2 yıl boyunca birlikte çalışacağımız projenin ilk toplantısında ilk yıl çalışmaları planlandı. Detaylı ve yoğun geçen 3 günlük toplantıda proje kapsamında kısa vadede yapılması gereken çalışmalar görüşülerek bu doğrultuda kararlar alındı. Öğrencilerin STEM alanındaki mesleklere yönlendirilmelerine yönelik çalışmalar içeren projenin bir sonraki toplantısı Ekim ayının sonunda ülkemizde gerçekleşecek ve proje ortaklarımız olan ülkelerden öğrenci ve öğretmenleri şehrimizde konuk edeceğiz” dedi.

 


Etiketler: 1

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir