Muhasebe Haftası Manavgat’ta kutlanıyor

Muhasebe Haftası Manavgat’ta kutlanıyor
Muhasebe Haftası Manavgat’ta kutlanıyor01.03.2018 14:57

Manavgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (MASMO), Muhasebe Haftası nedeniyle bir dizi etkinlik düzenledi.

MASMO ilk olarak Pınar Balıkevi’nde kahvaltı programı düzenledi. Düzenlenen etkinliğe, MASMO Başkanı Nezih Özgenç, MASMO Genel Sekreteri Mehmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda muhasebeci ile mali müşavir katıldı. Düzenlenen kahvaltıda meslekte 25 yılını dolduranlara plaket takdim edilirken, etkinlik Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunumuyla devam etti.

“YARINLARI UMUTLA ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”

MASMO Başkanı Nezih Özgenç çelenk sunma töreninde yaptığı basın açıklamasında; “ Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. 13 Haziran 1989 tarihinde yürürlüğe giren 3568 sayılı Meslek Yasası ile 105 bini aşan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve Yeminli Mali Müşavir, ülke genelinde faaliyet göstermektedir. 77 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 8 Yeminli Mali Müşavir Odası da TÜRMOB çatısı altında hizmet vermektedir. Hazine ile mükellef arasında köprü görevi gören, ülkemizin güçlü ekonomisi için güçlü bir mali müşavirlik kurumunun varlığına inanan Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğimizi iş dünyamıza ve ülkemize değer katarak geliştireceğiz, yarınları umutla şekillendireceğiz. Bu inançla Serbest Muhasebeci Mali Müşavir meslektaşlarımızın, Aday Meslek Mensuplarımız ve tüm büro çalışanlarımızın Muhasebe Haftasını kutluyor, ülkemiz ve meslektaşlarımız için daha aydınlık günler diliyorum” diye konuştu.

Basın açıklaması çelenk sunma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile son buldu. Ardından Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, Manavgat Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü Ali Duru ve Manavgat İş-Kur Müdürü Yavuz Ayna makamında ziyaret edildi.

ETKİNLİKLER DEVAM EDECEK

Muhasebe Haftası etkinlikleri şöyle devam edecek; 2 Mart 2018 tarihinde(bugün); 14.00' de Alanya SMMM Odası ziyareti ve Konferans Salonu Açılışı programına katılım, 3 Mart 2018 tarihinde; 16.00 ' da Antalya SMMM Odası Kuruluş Yıl dönümü programına katılım, 6 Mart 2018 tarihinde;13.30' da İbrahim Sözen Gençlik Merkezi' nde TÜRMOB Eğitmeni Harun Reşit Tokcan' ın sunumuyla ''Gelir Vergisi Beyannamesinde Yol Haritası'' konulu eğitim semineri düzenlenmesi, 9 Mart 2018 tarihinde; 11.00' de MASMO Toplantı Salonu' nda yeni ruhsat alan meslektaşlarımıza yönelik Ruhsat Teslim Töreni.

Haber-Foto: Duygu KAYA

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir