" target="_blank">

Milletvekili Çokal, “Sağlık ekipleri 7/24 sahada”

Milletvekili Çokal, “Sağlık ekipleri 7/24 sahada”
AK Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri ile bir araya gelerek devam eden aşı çalışmaları ve COVID-19 ile mücadele hakkında bilgi aldı. Sağlık çalışanlarını tek tek dinleyen, taleplerini not alan Milletvekili Çokal, bu süreçte gösterdikleri olağanüstü gayret ve özveri için teşekkür etti. 01.03.2021 14:33

Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Deniz’in de bulunduğu toplantıda Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, sağlık çalışanlarıyla sohbet etti. Sağlık çalışanlarından özellikle sorunlarını, gün içinde karşılarına çıkan zorlukları ve taleplerini anlatmalarını isteyen Dr. Tuba Vural Çokal, çalışanların sorunlarını ve isteklerini not alarak çözümü için çalışmaya başladı.

Türkiye genelinde sağlık çalışanlarının COVID-19 ile mücadelenin kahramanları olduğunu ifade eden Milletvekili Çokal; “Filyasyon ekiplerimize moral vermek, onları dinlemek ve sorunları varsa bu sorunları çözmek için bir araya geldik. Sağlık çalışanlarımıza boşuna bu dönemin kahramanları demiyoruz. Onları yakından takip ettiğinizde, ziyaret ettiğinizde, onlarla sohbet ettiğinizde, onları dinlediğinizde nasıl bir gayretle, özveriyle çalıştıklarını görüyorsunuz. Ben bulduğum her fırsatta hastanelerimizi ziyaret ediyor, sağlık çalışanlarımızla sohbet ediyorum. Sağlık çalışanlarımızın bir kısmı hastanelerimizde, aile sağlığı merkezlerimizde, sağlık müdürlüklerimizde durmadan dinlenmeden hastalarımıza şifa dağıtırken, filyasyon ekiplerimiz de 7 gün 24 saat sahada mücadele ediyor. Evde takip yapıyor, temaslıları belirliyor, testleri yapıyor, ev ev gezerek ilaçları ulaştırıyor, virüsün daha fazla yayılmasını engelliyor” dedi.

EN UZAK YERLEŞİM YERLERİNE BİLE ULAŞILIYOR

Aşı çalışmalarının da büyük bir hızla ilerlediğini kaydeden Milletvekili Çokal; “Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’mızda da ekiplerimiz, vatandaşlarımızın aşılarını uygulamaya devam ediyor. Merkeze en uzak yerleşim yerlerine bile giderek aşı yapıyorlar. Arkadaşlarımızın bir fotoğrafını gördüm. Manavgat’ımızın merkeze en uzak yerleşim yerlerinden biri olan Yeşilbağ Köyü’nde çekilmiş. Manavgat İlçe Sağlık Müdürlüğü aşılama ekipleri Yeşilbağ Köyü’ne giderek hemşerilerimizin COVID-19 aşılarını yapıyordu. Bir siyasetçi, bir hekim ve herşeyden önce bir vatandaş olarak, gece gündüz demeden merkeze en uzak yerleşim yerlerinde, yaylalarda bile aşı çalışması yapan tüm sağlık çalışanlarımıza, Manavgat İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Deniz ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Haber: Ayşegül ADA ŞENBAŞ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir