Milletvekili Dr. Çokal’dan 10 Ocak Mesajı

Milletvekili  Dr. Çokal’dan  10 Ocak Mesajı
İYİ Parti Antalya Milletvekili Dr. Tuğba Vural Çokal 10 Ocak Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. 10.01.2019 15:56

Antalya Milletvekili Çokal mesajında ;” Gazetecilerin haklarında önemli iyileştirmeler sağlayan 212 Sayılı Yasa’nın 10 Ocak 1961’de yürürlüğe girmesiyle, çalışan gazeteciler günü kutlanmaya başlanmıştır. Demokratik hukuk devletinin en önemli unsurlarından biri hiç kuşkusuz, özgür ve bağımsız bir şekilde görevini yapabilen basındır. Basını özgür olmayan bir ülkede demokrasi ve özgürlükten bahsetmek mümkün değildir” dedi.

 

Basın, kamuoyunun haber alma, kamuoyu oluşturma ve ifade özgürlüğünün de güvencesidir diyen Antalya Milletvekili Dr. Çokal ;”  Antalya’mızın ve ülkemizin sorunlarının çözümü noktasında, basınımıza büyük görevler düşmektedir. Basın mensuplarımız, her türlü zorlukla mücadele ederek haber yaparak kamuoyunu bilgilendirmektedir. Birçok basın mensubunun oldukça zor koşullar altında hizmet vermeye çalıştığı da bilinen bir gerçektir.Basın çalışanlarının başta özlük haklarının iyileştirilmesi olmak üzere daha iyi şartlarda ve özgür bir şekilde görev yapar hale gelmeleri en büyük temennimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Antalyalı gazeteciler olmak üzere tüm basın mensuplarının, çalışan gazeteciler gününü kutluyor, aileleri ile birlikte sağlık, esenlik diliyor, şehitlik mertebesine ve ebediyete intikal eden gazetecileri de rahmet ve saygı ile anıyorum” dedi.

 HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir