Millî Savunma Bakanlığı 55 personel alacak

Millî Savunma Bakanlığı 55 personel alacak
Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere 55 uzman yardımcısı personel alacak. Son başvuru Tarihi 31 Ocak 2021. 08.01.2021 14:07
Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığında istihdam edilmek üzere; “Milli Savunma Uzmanlığı Yönetmeliği” ve "Silahlı Kuvvetler Uzmanlığı Yönetmeliği" hükümlerine göre Uzman Yardımcısı alacak.

Başvurular 30 Aralık 2020-31 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacak. Milli  Savunma  Uzman  Yardımcılığı  kadrolarına  alınacak  personel  Milli  Savunma  Bakanlığı  merkez  teşkilatında  (Ankara);  Silahlı  Kuvvetler Uzman Yardımcılığı kadrolarına alınacak personel ise Genelkurmay Başkanlığı Karargahında (Ankara) görev yapacak. Her adayın sadece bir tercih hakkı bulunmaktadır. Adaylar  başvuru  şartlarında  belirtilen;  Yükseköğretim  Kurulu  (YÖK)  tarafından  kabul  edilen  ve  uluslararası  geçerliliği  bulunan  yabancı  dil belgesini “Sınav Bilgisi Ekle” ekranından sisteme girecekler ve sınav sonuç belgesini sisteme yükleyeceklerdir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER
Milli Savunma Uzman Yardımcısı
Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası ilişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Muhasebe- Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon, Ekonomi, İktisat, Maliye, Muhasebe ve Maliye veya Maliye- Muhasebe, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çalışma Ekonomisi lisans
programlarının birinden mezun olmak. Hukuk lisans programından mezun olmak. Türk Dili ve Edebiyatı lisans programından mezun olmak. Tarih lisans programından mezun olmak. Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik- Elektronik Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekominikasyon Mühendisliği, Haberleşme Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak. Sosyoloji, Psikoloji veya Felsefe lisans programlarının birinden mezun olmak.

Silahlı Kuvvetler Uzman Yardımcısı
Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası İlişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler lisans programlarından mezun olmak. Hukuk Lisans programından mezun olmak.
Son başvuru tarihinden önceki 3 (üç) yıl içinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yapılan YDS/e-YDS İngilizce dilinden en az 50 puan alan veya uluslararası geçerliliği bulunan ve ÖSYM tarafından eşdeğerliği kabul edilen (CPE, CAE, TOEFL İBT, PTE Akademik) sınavlardan buna denk puan aldığına ilişkin belgeye sahip olmak.
HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir