"MENDİLİM ÇİÇEK KOKUYOR" FİLMİ ANTALYA'DA ÇEKİLECEK

"MENDİLİM ÇİÇEK KOKUYOR" FİLMİ ANTALYA'DA ÇEKİLECEK
Vali Münir Karaloğlu Antalya’da film çekimi için hazırlıklarını sürdüren Senaryo yazarı Kadir Bozkurt’u makamında kabul edip, yazardan Mendilim Kekik Kokuyor filmiyle ilgili bilgiler aldı.16.02.2019 12:57

Çanakkale Savaşlarına gönüllü olarak katılan 15-16 yaşındaki gençlerin hikâyesini anlatan “Mendilim Kekik Kokuyor” isimli sinema filmi için Antalya’da olduklarını belirten Kadir Bozkurt projeyi Vali Münir Karaloğlu’na anlattı.


Yaz başında çekimlerinin tamamlanması planlanan “Mendilim Kekik Kokuyor” filminin yapımcılığını Sistem Medya Prodüksiyon Ltd. Şti. üstleniyor. Filmin yönetmenliğini Hüseyin Özden ile Hakan Kurşun yapacak. Aytaç Arman gibi Türk Sinemasının duayen isimleriyle birlikte, Devlet Tiyatroları, Şehir Tiyatroları ve özel tiyatroların birbirinden değerli sanatçıları projede yer alıyor.


ÇOK GENİŞ OYUNCU KADROSU
Vali Münir Karaloğlu’na Film projesinin niteliğine daha uygun olacağı için tiyatro kökenli sanatçıları özellikle tercih ettiklerini anlatan A. Kadir Bozkurt “Oyuncularımızın arasında Mehmet Çevik, Alper Kut, Şehsuvar Aktaş, Devrim Yakut, Faruk Akgören, Haldun Boysan gibi televizyon ve sinemada başarıları tescillenmiş tiyatro sanatçılarımız var. Antalya Devlet Tiyatrolarından Ali Meriç ve Selim Gürata da bizlerle birlikte. Kepez Belediye Tiyatrosunun genel sanat yönetmeni Abdullah Sürekli de ekibimizin temel direklerinden. Daha birçok önemli oyuncumuz var ve yenileriyle de görüşmelerimiz devam ediyor,” dedi.


AŞK İLE SAVAŞ ARASINA SIKIŞMIŞ İKİ GENÇ
Turizm Bakanlığı tarafından maddi olarak desteklenen filmin senaryosunda, bir taraftan gencecik iki amcaoğlunun ve aşık oldukları kasabanın en güzel kızı Elif’in diğer taraftan ise Çanakkale Savaşında verilen varoluş mücadelesinin anlatıldığını aktaran Bozkurt, Kamu sponsorları arasında Kızılay ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı’da var diyerek projeyi Vali Münir Karaloğlu’na özetledi.


SANATIN SANATÇININ YANINDAYIZ
Ziyarette Çanakkale Savaşı’nın tarihimizin çok önemli bir dönüm noktası olduğuna dikkat çeken Vali Münir Karoloğlu, kahraman ecdadımızın, bu savaşta vatanımızı savunmak için büyük bir kararlılık, cesaret ve fedakarlık gösterdiğini anlattı. Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmamız, onlara borçlu olduğumuzu hissederek yaşamamız gerektiğine vurgu yapan Vali Karaloğlu, Çanakkale Savaşı’nı konu edinen bu filmin milletimizin hafızası ve gönlünde önemli bir yer tutabileceğini ifade etti. Milletimizin vicdanına seslenen, tarihi ve kültürel değerlerimizi, hatırlatan, yansıtan tüm sanat projelerine destek vermeye çalıştıklarını belirten Vali Münir Karaloğlu, sanatın toplumların derin kimliğini oluşturan en önemli araçlardan biri olduğuna da değindi.

HABER MERKEZİ 

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir