MAYDER üyelerinden müzikale teşekkür

MAYDER üyelerinden müzikale teşekkür
MAYDER üyelerinden müzikale teşekkür 12.02.2018 15:21

Victor Hugo'nun Dünyaca ünlü "Notre Dame'ın Kamburu" romanından uyarlanan "Notre Dame'ın Kamburu Quasimodo Müzikali” geçtiğimiz hafta sonu Manavgat Atatürk Kültür Merkezi 'nde seyircisiyle buluştu.

 

Manavgat Kültür ve Yaşam Derneği (MAYDER) üyesi yerleşik yabancı kadınlar da, geçtiğimiz hafta sonu Manavgat’ta sahnelenen Notre Dame'ın Kamburu Quasimodo Müzikali’ni izleyenler arasındaydı.

MAYDER’in sanat etkinlikleri kapsamında, dernek mensubu yerleşik yabancı kadınlar Notre Dame'ın Kamburu müzikalini izledi. Müzikali çok beğenen yerleşik yabancı kadınlar, kendilerini müzikal ile buluşturan Kumbara Görsel Sanatlar’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür etti. Konu ile ilgili açıklama yapan MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı; “Derneğimizin üyesi yerleşik yabancı kadınlar ile birlikte sanat etkinlikleri kapsamında bu tarz etkinliklere katılmaya çalışıyoruz. Son olarak sahnelenen “Notre Dame'ın Kamburu Quasimodo Müzikali”ni yabancı kadınlarımız çok beğendi ve ilgiyle izledi. Onlar bu tarz etkinlikleri yakından takip ediyor ve büyük ilgi gösteriyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

 

OYUN HAKKINDA

Oyun; çirkin ve kambur Kilise zangocu Quasimodo ile Fransa’nın ruhani ve dini lideri Claude Frollo’nun, semtte yaşayan Çingene Kızı Esmeralda’ ya olan aşklarını, Zangoç ile Papaz’ ın ruhlarında oluşan ikilemleri ve tepkileri romantik yaklaşımla ele alan danslarıyla göz dolduran, Türk oyuncuların yer aldığı Türkçe bir müzikaldir.
Oyun Dili: Türkçe 
Yazan: Victor Hugo 
Uyarlayan: Vural Bingöl , Erhan Yaman
Yonetmen: Vural Bingöl
Oyuncular : Vural Bingöl , Kamala Mustafayeva , Erhan Yaman , Andrea Primavera , Ali Kemal Aydın, Ayca Ergun , Tamer Aksu, Alaattin Bahar, İrge Merve İp , Nilüfer Ömürlü , Sibel Kuşi , Göker Yıldız, Murat Yasar Özdemir.

 

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir