MAYDER Etkinliklere Doymuyor

MAYDER Etkinliklere Doymuyor
Yabancı Gelin Çocuklarından doyumsuz Konser06.11.2018 13:37 

Manavgat Yaşam ve Kültür Derneği (MAYDER)  düzenledikleri etkinliklere her gün bir yenisini ekliyor.

Her etkinliği ülke sınırları dışında da ses getiren MAYDER’in yabancı çocukları geçtiğimiz Pazar günü Manavgat'ın  yeni mekanı COPPA’ DA doyumsuz bir konser verdi.

MAYDER’İN Festival yıldızı çocuklarının verdiği konsere yoğun ilgi vardı.

Konsere katılanlara Festival çocukları Türkçe, Rusça ve İngilizce şarkılarla doyumsuz bir konser verdiler.

MAYDER Başkanı Ezgi Bahçealtı, düzenledikleri her etkinliğin ülke sınırlarını aşmasından dolayı duydukları mutluluğu dile getirerek,Ülkemiz basınının yanı sıra,Alman ve Rus basınında da MAYDER’İN yer alıyor olmasından dolayı çok mutlu olduklarını Manavgat’ın ismini duyuruyor olmanın keyfini tüm MAYDER olarak yaşadıklarını dile getirdi.

Türk kültürünü öğretmek için yerleşik yabancılara yönelik çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, bunlardan birisinin de Festival çocuklarının geçtiğimiz Pazar günü ilçemizin yeni yüzü güzel mekan COPPA’da düzenledikleri konserle gerçekleştirdiklerini ifade ederek, "Bu sene özellikle halk oyunları grubu kurduk, semazen gösterileri yaptık. Üyelerimiz Türk kültürüne çok meraklı, öğrenmek istiyor.Bizde MAYDER olarak bunu en iyi biçimde duyurmaya çalışıyoruz.Festival çocuklarımızın Gerçekleştirdiği konserde eğlencenin doruğuna ulaşan katılımcılardan tam not aldık.Teşekkürler Manavgat,teşekkürler Festival yıldızı çocuklarımıza” dedi.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir