Manavgat'ta Sahte Para Operasyonu

Manavgat'ta Sahte Para Operasyonu
Manavgat ilçesinde düzenlenen bir operasyonda piyasaya sahte 10 bin dolar sürmeye hazırlanırken yakalanan Suriye uyruklu 2 şüpheli tutuklandı.09.02.2019 12:43

Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlileri,

Aşağı Pazarcı Mahallesinde bir adreste ikamet eden yabancı uyruklu şahıslarda yüklü miktarda sahte para olduğu istihbaratı üzerine, söz konusu adrese baskın düzenlendi. Yapılan baskında evde yapılan aramada 100'lük banknotlar halinde sahte 10 bin dolar ele geçirildi.

Evde bulunan Suriye uyruklu Z.G. ile I.Ş.K. göz altına alındı. Polis merkezinde işlemleri tamamlanan şüpheliler savcılığa sevk edildi.

Manavgat Cumhuriyet Savcılığında ifadesi alınan şüphelilerden Z.G. sahte paraları kendisine Konya'dan tanımadığı bir kişinin 650 dolar karşılığında verdiğini, bu olaydan başka insanlara bahsetmemesi gerektiğini söylediğini ve Manavgat'ta bu paralarla alışveril yapabileceğini söylediğini iddia etti. Manavgat'a gelince akrabasına olayı anlattığını belirten Z.G., bu sırada eve polislerin baskın yaptığını anlattı. Diğer şüpheli I.Ş.K. ise kendisinin paralarla hiç ilgisi olmadığını savundu.

Savcılık sorgularının ardından sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüpheliler I.Ş.K.ve Z.G. tutuklandı.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir