Manavgat'ta 23 Nisan Coşkusu

Manavgat'ta 23 Nisan Coşkusu
Türk Milletinin iradesini temsil eden birinci Büyük Millet Meclisinin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98’nci yıl dönümü Manavgat Cumhuriyet meydanında düzenlenen törenle coşkulu bir şekilde kutlandı. Kutlamalarda öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler protokol üyeleri ve vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.23.04.2018 16:33

Türk Milletinin iradesini temsil eden birinci Büyük Millet Meclisinin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98’nci yıl dönümü Manavgat’ta törenlerle kutlandı. Manavgat Cumhuriyet meydanında  düzenlenen törene, Kaymakam Dr. Mustafa Yiğit, Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Tuğçe Ordu, Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak , Çolaklı Eğitim ve Dinlenme Tesisleri Komutanı Albay Enver Suntur, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Kürşat Şenol, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Hilmi Özgönül, İlçe Milli eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, İlçe Müftüsü Mustafa Atilla,İlçe Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Süleyman Karakaya, Göç İdaresi Müdürü Hasan Kahraman, Ak parti İlçe Başkanı Hasan Öz, CHP İlçe Başkanı Ali Coşar, MHP İlçe Başkanı İ. Hakkı Karadağ, İyi Parti İlçe Başkanı Tuğba Vural Çokal, Sivil toplum teşkilatları başkanları, gaziler, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

Çelenk sunma, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’in 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlamı üzerine yaptığı konuşmada:” Dünya’da çocuklara bayramı hediye eden ve bu bayramı bütün Dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiyedir.  Neden mi ? . Çünkü her insan çocuk olarak Dünya’ya gelmiştir ve Dünyayı o gözlerle tanımıştır. Bizi bugünlere getiren atalarımızda bir zamanlar çocuktu. Bugün burada coşkunuzu paylaşan büyükleriniz sizin; araştıran, düşünen, üreten, Milli, ahlaki ve insani değerlere sahip insanlar olarak yetişmenizi beklemektedir. Sizlerde bu bilince sahip olmalısınız. Şimdiden, sorumluluklarınızı yerine getirip geleceğe iyi hazırlanmalı, bir ve beraber olmalı, Ülkemiz için çok çalışmalı ve Ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  bize hedef olarak gösterdiği muasır medeniyetler üstüne çıkartmalısınız. Bir ve beraberce, ekonomisini düzeltmiş, Milli savunma sanayisini kurmuş, çağı yakalamış, büyük, güçlü, kalkınmış ve müreffeh  bir Türkiye için el ele vererek hep birlikte çalışmalıyız. Sevgili Çocuklar bugün sizin gününüzdür, gelecekte sizin geleceğiniz olacaktır. Bayramınız kutlu olsun” dedi. İlçe Milli eğitim Müdürü Sarıdemir’in ardından Manavgat’ta bulunan okullar tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Tören daha sonra  ilçe genelinde düzenlenen kompozisyon, şiir ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin İlçe Kaymakamı Dr Mustafa Yiğit tarafından verilmesiyle sona erdi.

Haber: Taner Durak 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir