Manavgatlı İlayda Tunç, Swıtzerland-Lyceum Alpinum Zuoz’da

Manavgatlı İlayda Tunç, Swıtzerland-Lyceum Alpinum Zuoz’da
Manavgatlı İlayda Tunç, Swıtzerland-Lyceum Alpinum Zuoz’da11.07.2017 15:30

Başarı Koleji 2017 mezunlarından İlayda Tunç, lise düzeyinde Avrupa’nın en prestijli kolejleri arasında sayılan Lyceum Alpinum Zuoz’a kabul edildi. Geçtiğimiz hafta okulun İsviçre-Saint Moritz’deki merkezinde başta Matematik ve İngilizce olmak üzere farklı bilim ve sanat mülakatlarından geçen İlayda Tunç, adını gelecek yıl Lyceum Alpinum Zuoz’da okuyacak 60 öğrenci arasına yazdırdı.

 

1904’te kurulan, kapılarını Dünya Savaşı yıllarında dahi hiç kapatmamış olan ve geçmişte Türkiye’den Mustafa Koç, Karaca Taşkent gibi ünlü isimleri kabul etmiş olan eğitim kurumu, dünyanın dört bir yanından aday öğrencileri çok zorlu bir bilim ve sanat mülakatından geçirmesiyle ünlü.

 

Başarı Koleji yönetimi, ortaokul öğrencisi (yeni mezun) İlayda Tunç’u, öğretmenlerini ve ailesini kutlayan bir mesaj yayınladı. Mesajda şu ifadelere yer verildi: ‘Öğrencimiz İlayda Tunç’un, Avrupa’nın en prestijli kolejleri arasında sayılan Lyceum Alpinum Zuoz’a kabul edilmiş olmasından ötürü gururluyuz. Bu sonuç, camiamız için 2017 mezunlarımızın TEOG sürecinde elde ettiği 120 üzerinden 113,4’lük genel ortalamayı ve iki sınav toplamında 24 Türkiye Birinciliği başarılarını taçlandıran yeni bir kıvanç vesilesidir. Daha önce onlarca öğrencimiz ülkemizin Robert Kolej, Galatasaray Lisesi, Koç Lisesi, St.Joseph Koleji, Kabataş Lisesi gibi üst düzey okullarına kabul edilerek Manavgat’ımızı onurlandırmıştı; şimdiyse okul tarihimize yeni ve bu kez uluslararası bir altın sayfa olarak eklenen bu başarı, inanıyoruz ki gelecekteki mezunlarımızın ideal ve ufuk çizgisini biraz daha ileriye taşıyacaktır. Ne İlayda ne de Başarı Koleji bu yeni aşamayla yetinecektir. Önümüzde şimdi daha yeni başarılar ve kırılması gereken yeni rekorlar var. İlayda’mıza da bu bağlamda şans diliyoruz. İsviçre’de okulumuzu, ülkemizi, kültürümüzü en iyi biçimde temsil edeceğine inancımız tam.’

 

İlayda Tunç’un ailesi Uysal Tunç ve Özlem Tunç da kızlarının elde ettiği başarıyı ‘sabırla, emekle örülmüş, çok uzun sürmüş ve akademik anlamda birçok paydaşın katkısıyla ortaya çıkmış kolektif bir başarı’ olarak niteledikleri demeç ile Başarı Koleji’ne ve bilhassa 2016-2017 eğitim-öğretim yılında 8.sınıfı okutan zümre öğretmenlerine teşekkür etti.

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir