Manavgatlı Aydın Bakan Varank’ın danışmanı oldu

Manavgatlı Aydın Bakan Varank’ın danışmanı oldu
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın danışmanlığına Manavgatlı Hüseyin Tarık Aydın getirildi. Daha önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müşavirliği görevini yürüten Aydın, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın danışmanı oldu.11.09.2018 11:38

21 Kasım 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan kararnamede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müşavirliği görevine atanan Aydın, bu görevinden sonra şimdi de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın danışmanlığına getirildi.

 

Aydın, geçtiğimiz günlerde Antalya Saklıkent’te düzenlenen 21. Ulusal Gökyüzü Gözlem Şenliği programında ve TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi ziyaretinde de Bakan Varank’a refakat etti.

 

Manavgat Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Şehir Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler İngilizce bölümünü derece ile tam burslu olarak kazanan ve bu bölümden mezun olan Hüseyin Tarık Aydın uzun süredir siyasi çalışmaların içinde yer alıyordu. 2011 yılında Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları Dış İlişkiler biriminde siyasi çalışmalarına başlayan Aydın, 2014 yerel seçimlerinde Antalya ve Manavgat’ta Ak Parti’nin seçim kampanyalarının danışmanlığını yürüttü. 2014 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde ise “Erdoğan Gönüllüleri” kampanya ekibinde yer aldı. 2015 yılı 7 Haziran Genel Seçimlerinde Erzurum’da Efkan Ala’nın seçim kampanyası danışmanlığını yürüten Aydın, 2015 yılı 1 Kasım seçimlerinde de Ak Parti’nin kampanya çalışmalarında yer aldı. 16 Nisan Cumhurbaşkanlığı Sistemi Referandum kampanyasında ise miting programları için konuşma metni yazarlığı yaptı.

 

Özel sektörde birçok vakıf, TV kanalı, üniversite ve belediyenin iletişim danışmanlığını da yürütmüş olan Hüseyin Tarık Aydın, 21 Kasım 2017 tarihinden beri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müşavirliği görevini yürütüyordu. Yapılan son görevlendirme ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın danışmanı olan Aydın, evli ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir