Manavgat, üniversite hayaline adım adım yaklaşıyor

Manavgat, üniversite hayaline adım adım yaklaşıyor
Manavgat, üniversite hayaline adım adım yaklaşıyor 10.03.2018 12:01

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 4. katına açıldığını söyledi.

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş’ı Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Karkacıer ve Akdeniz Üniversitesi Yörük Kültürü Uygulama ve Araştırma Merkezi (YÖRKAM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih Uslu ziyaret etti. Ziyarette MATSO Turizm Fakültesi 4. katına açılan Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi, ataması yapılan öğretim görevlileri ve fakültenin Eylül ayında başlayacak eğitim öğretim döneminde öğrencilerini alacak olmasını gibi konuları ele alarak görüş alışverişinde bulunuldu.

 

2. FAKÜLTE MATSO TURİZM FAKÜLTESİ BİNASI 4. KATTA AÇILDI

 

Ziyarette konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’a Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nin ardından Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’nin de gelecek yıl öğrenci alacağını belirterek, “Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 4. katında tabelası asılarak burada açılacağını söyledi. Üniversiteleşme yolunda ilerliyoruz. 2. fakültemiz kurulması ve  dekan hocamın göreve başlaması sonrasında öğretim görevlileri ataması yapıldı. Fakültemizde gelecek yıl 2 bölüme öğrenci alımı yapılacak. Bir yıl içerinde fakültemizde yeni bölümlerin açılmasını için hocalarımız ile birlikte hareket ediyoruz.

 

“3. FAKÜLTE İÇİN ÇALIŞMALARA BAŞLADIK”

 Manavgat olarak 3. fakültenin açılması için çaba gösteriyoruz. 3. Fakültenin kurulması ile ilçemizde üniversite kuruluşunun geçekleşebileceğiz” dedi.

 

“10 YILDA 25 BİN ÖĞRENCİ GETİRMEYİ HEDEFLİYORUZ”

Manavgat’ın üniversite kurulması yolunda ilerlediğine vurgu yapan Boztaş, ilçeye üniversite kurulması ile 10 yılda 25 bin öğrenci getirmeyi hedeflediklerini hatırlattı. Boztaş, üniversitenin sosyal ve kültürel katkı sağmasının yanı sıra ilçe ekonomisi ve ticaretine de katkı sağlayacağını belirtti.

 

“1,5 AY İÇERİSİNDE FAKÜLTEYE TAMAMIYLA YERLEŞECEĞİZ”

  Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Karkacıer ise 2 ay önce göreve geldiklerini hatırlatarak hazırlıkları tamamladıklarını MATSO Turizm Fakültesi binası 4. katında fakültenin açıldığını söyledi. 1-1,5 ay içerisinde fakülteye tamamıyla yerleşeceklerini kaydeden Prof. Dr.  Karcacıer, Manavgat Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi tabelasını MATSO Turizm Fakültesi 4. katına asacaklarını söyledi.

 

“BAŞKAN BOZTAŞ, ÜNİVERSİTELEŞME YOLUNDA BÜYÜK DESTEK VERİYOR”

Manavgat’ın üniversiteleşmesi yolunda ve fakültelerin açılmasında Başkan Boztaş’ın büyük destek verdiğine vurgu yapan Prof Dr. Karcacıer, üniversite hedefinde Boztaş’ın desteklerinin kendilerine güç kattığını ifade etti.  

 

“2 BÖLÜMLE AÇILACAK FAKÜLTEMİZ 1 YIL İÇERİSİNDE 5 BÖLÜME ÇIKACAK”

2018-2019 eğitim öğretim döneminde Eylül ayında fakültenin 2 bölümle açılacağını kaydeden Karcacıer, “Ekonomi bölümü ve işletme enformatiği bölümlerine öğrenci alıyoruz. Öğretim görevlileri atamamız yapıldı, arkadaşlarımız göreve başladı. Gelecek yıl yeni bölümler açmak için senatomuza tekliflerimiz var çalışma yapıyoruz. Bir komisyon oluşturduk. Beşeri bilimler bölümünde yeni bölümlerin açılması için çalışma yapmaya başladık. İlk adapte 3 bölümde daha açılmasını hedefliyoruz. 2 olan bölümümüz 1 yıl sonunda 5 olacak.  Başkanımız Sayın Ahmet Boztaş ile daima istişare ediyoruz. Destekleri için kendisine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir