Manavgat Sevdalısı Alman sporcular

Manavgat Sevdalısı Alman sporcular
Manavgat Sevdalısı Alman sporcular, uluslararası şampiyonalara Manavgat Belediyesi adına katılarak Manavgat’ın sesini duyurmaya, şampiyonalarda aldıkları madalyalarla da başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Dr. Horst Böhmert-Ottmann, İnge Löschner-Molls ve Dennis Traulseu Manavgat Belediyesi adına Eskişehir ve İzmir’de katıldıkları uluslararası şampiyonalarda Manavgat’a altın ve gümüş madalyalarla döndü. 07.09.2019 13:19

Dr. Horst Böhmert-Ottmann, İnge Löschner-Molls ve Dennis Traulseu. Alman vatandaşı ama üçü de Manavgat sevdalısı. Spora olan tutkuları, ilerlemiş yaşlarına rağmen uluslararası şampiyonalara katılmayı engellemiyor. Diğer bir özellikleri Manavgat’ın Almanya’daki kardeş şehri olan Herford’lu olmaları.

Uzun yılar kendi yaş kategorilerinde uluslararası şampiyonalara katıltıyorlar. Yaşamlarının bir bölümünü Manavgat’ın Side Mahallesi’nde geçirmeleri ve Manavgat’a olan sevdaları nedeniyle, bu yarışmalara Manavgat adına katılma fikri ile Belediye’nin kapısını çalmışlar. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ve Başkan Yardımcısı Halis Akkaya ile görüşmeler olumlu geçince, Manavgat Belediyesi forması altında uluslararası yarışmalara katılma istekleri hayata geçmiş ve Manavgat Belediyesi’nin sporcusu olmuşlar.

Manavgat Belediyesi adına Eskişehir’de ilk uluslararası şampiyonaya katılarak kendi branşlarında altın ve gümüş madalyalarla Manavgat’a dönmüşler. İzmir’de düzenlenen ikinci uluslararası şampiyonadan da altın ve gümüş madalya kazanmışlar. Manavgat sevdalısı, Manavgat Belediyesi adına yarışan, Dr. Horst Böhmert-Ottmann ve İnge Löschner-Molls Prag’da Çekya Uluslararası Şampiyonası’nda Manavgat’a çok sayıda altın ve gümüş madalya ile döndü. Şimdilerde ise 2020 yılında İstanbul’da yapılacak şampiyonaya hazırlanıyorlar.

Dr. Horst Böhmert-Ottmann ve İnge Löschner-Molls Manavgat’ta gülle, çekiç ve disk, atlama, koşu ve futbol gibi sporların çok rahat yapılabileceğini, iklim olarak da uygun olduğunu ifade ederek, ilginin çok fazla olmadığını ifade etti. İzmir’de katıldıkları şampiyonada “Manavgat nerede? Neden Manavgat adına yarışıyorsunuz?” şeklinde sorulara maruz kaldıklarını ifade ederek, “Manavgat’ın nerede olduğunu çoğu insan bilmiyor. Manavgat’ın nerede olduğunu soruyorlar. Neden İzmir gibi tanınmış bir şehir adına yarışmadığımızı soruyorlar. ‘Biz Manavgat sevdalısıyız, Manavgat’ı çok seviyoruz’ diye cevap veriyoruz” dediler.

HABER MERKEZİ

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir