Manavgat Şelalesi Günübirlik Tesisleri hizmete girdi

Manavgat Şelalesi Günübirlik Tesisleri hizmete girdi
Manavgat Şelalesi Günübirlik Tesisleri hizmete girdi16.05.2017 15:22

Manavgat Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yeniden düzenlenen ve iş adamı Bilal Özen’in şirketi Özulus firması tarafından işletilmeye başlanan Manavgat Şelalesi Günübirlik Tesisleri hizmete girdi. 

 

Yılda yaklaşık 1 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan dünyaca ünlü Manavgat Şelale tesisleri yenilenen yüzü ve yeni işletmecisiyle hizmete açıldı. Manavgat Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yeniden düzenlemeye alınan Manavgat Şelale Günübirlik Tesisleri’nde geçtiğimiz aylarda çalışmalar tamamlanmış ve ardından işletme ihaleye çıkartılmıştı. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen başkanlığındaki encümen ve ihale komisyonu huzurunda gerçekleştirilen ihaleyi, 6 milyon 50 bin +KDV ile Bilal Özen’e ait Özulus Basın Yayın Matbaacılık Tekstil Deri Turizm İnşaat Sanayi Taşımacılık Gıda Ticaret İthalat ve İhracat Limited Şirketi kazanmıştı. İhalenin ardından işletmeci Bilal Özen tarafından, tesisler deki restoran ve işyerleri de düzenlenerek hizmete açıldı.

 

BİRÇOK SEÇENENEK VAR

Manavgatlıların yeni gözde mekanı ile yeniden şekillenen meydan düzenlemesi, satış alanları ve çocuk alanları, dünya mutfaklarının sunulduğu Elegant Ala Carte Restorant, Yakamoz Bar ve Restorant, Mc Cafe, River Bar, Şelale Cafe, Vip Lounge, Pastane, Dondurma, Waffle, Taze Meyve suyu ve gözleme stantları, Mini Club, Çocuk Eğlence Parkı, Market ve hediyelik AVM bulunuyor. Ayrıca, açık büfe kahvaltı ile serpme kahvaltı gibi hizmetlerde verileceği tesiste, akşamları restorantta canlı müzik eşliğinde yemekleri yenilebilecek.

 

ŞELALENİN YENİ YÜZÜ GAZETECİLERE TANITILDI

İşletmeci Bilal Özen, Manavgat’taki gazetecileri kahvaltıda ağırlayarak, Manavgat Şelalesi’nin yeni yüzünü tanıttı. Gazetecileri tesisleri gezdiren Özen, Şelaledeki yenilikleri ve düzenlemeleri anlattı. Gazetecilere açıklama yapan Bilal Özen, Şelalenin yıllardır hak etmediği bir biçimde atıl vaziyette kullanıldığını belirterek, Manavgat Belediyesi tarafından şelale tesislerinin modern bir hale getirildiğini söyledi. Özen, “Bizde işletmeciliğini yaptığımız bu tesislerle, sadece yerli yabancı turistlerin değil, tüm Manavgat halkının hizmetinde olacağız. Bizim amacımız gerçek anlamda Manavgat’lıyı Manavgat Şelalesiyle buluşturmak ve dünyadaki hak ettiği yeri de Özulus vizyonuyla ortaya koyacağız” dedi.

 

“ÜCRETLER MAKUL DÜZEYDE”

Şelale tesislerindeki ücretlerin vatandaşın bütçesine göre çok uygun olarak belirlediklerini ifade eden Özen, “Bizim buradaki fiyatlarımız gerçekten Manavgat’ta ki bir işletmeyle aynı seviyededir. Burada en basitinden bir vatandaşımız böyle bir manzarada, çayını cam bardaktan 2,5 lira içebilecek. Burada turistte, vatandaşımızda aynı fiyattan yaralanacak. Amacımız asla ve asla insan kazıklamak değil, aksine insanlara memnuniyetle en iyi şekilde hizmeti vermek” diye konuştu.

 

 

KONSERLİ YEMEKLİ EĞLENCE DÜZENLENDİ

Şelalenin hizmete girmesiyle Özulus İşletmesi tarafından akşam Manavgat protokolüne yönelik Elegant Ala Carte Restoran’ta Cem Adrian konseri düzenlendi. Konsere, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Turgay Akar ve sivil toplum kuruluşun temsileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Yemekli müzik dinletisi ile başlayan gecenin ilerleyen saatlerinde ünlü sanatçı Cem Adrian, katılımcılara unutulmaz bir konser verdi.

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir