Manavgat Plaj Futbolunda şampiyon belli oldu

Manavgat Plaj Futbolunda şampiyon belli oldu
Manavgat Plaj Futbolunda şampiyon belli oldu 17.07.2017 16:06

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Manavgat Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Plaj Futbolu Ligi Manavgat Etabı sona erdi. Yerli ve yabancı birçok turistinde heyecanla izlediği turnuvanın sonunda gülen taraf Modhouse Özba Yapı Takımı oldu. 

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Manavgat Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği Türkiye Plaj Futbolu Ligi Manavgat Etabı sona erdi. Boğaz Otel sahilinde gerçekleştirilen 20 müsabakada 13 takım 156 sporcuyla mücadele etti.Yerli ve yabancı 10 bin kişinin izlediği 7 günlük turnuvanın sonunda gülen taraf Modhouse Özba Yapı Takımı oldu.Final maçında Cenaze İşleri ile mücadele eden Özba Yapı İnşaat Takımı 6-2'lik galibiyetle şampiyon oldu.

 

KUPA VE MADALYALAR TAKDİM EDİLDİ

Beş gün süren ön eleme maçlarının ardından yarı finale kalan 4 takım izleyicilere kıran kırana bir mücadele izletti. Yapılan maçlar sonucunda namağlup bir şekilde şampiyonluğunu ilan eden Modhouse Özba Yapı Takımı Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Manavgat Belediyesi'ne bağlı Cenaze İşleri Takımı ise gösterdikleri performansla ikinci olmayı başardı. Real Yapı ve Kültür Sosyal İşleri arasında oynan mücadeleyi Real Yapı 10-8 kazanarak 3. olmaya hak kazandı. Toplamda attığı 16 golle Real Yapı’dan Alihan Ünal gol kralı olurken, turnuvanın en değerli kalecisi Modhouse Özba Yapı Takımı’ndan Elçin Qasimov en değerli futbolcu ise yine aynı takımdan Maciuca Marian oldu. Düzenlenen törenle dereceye giren takımlara kupa, sporculara madalya ve hakemlere plaketleri Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tarafından takdim edildi. Manavgat’ında futbolu sevdiğini belirten Başkan Sözen, “Bizde bu sevgiyi karşılıksız bırakmamak için çalışmaya devam ediyoruz. Böyle değerli takımların olduğu Manavgat’ımızda plaj futbolu da önemli noktalara geldi. Burada ter döken tüm sporcu kardeşlerime ve bu organizasyonda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

 

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir