Manavgat Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu

Manavgat Jandarmadan Uyuşturucu Operasyonu
Manavgat 'ta jandarma tarafından düzenlenen operasyonda 6 kilo 100 gram kubar esrar ele geçirildi. Uyuşturucu maddelerle ilgili olarak yakalanan 2 kişi tutuklandı.15.09.2018 12:02

Side ve Manavgat’ın diğer turistik bölgelerinde uyuşturucu madde satıldığı ihbarı üzerine İlçe Jandarma Komutanlığı timleri tarafından araştırma başlatıldı. Yapılan araştırma sonucunda Side’de bulunan bir şans oyunları bayiince çalışan K. B ile Y. G’nin yerli ve yabancı turistlerle çeşitli kişilere uyuşturucu madde sattığı belirlendi. Yapılan araştırmadan K. B’nin çalıştığı işyerine gelenlere, Y. G’ninde yerli ve yabancı turistlerin ziyaret ettiği yerlerde uyuşturucu madde pazarladığı tespit edildi.

Manavgat Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan alınan arama kararıyla Y. G’nin Bahçelievler Mahallesi’ndeki evinde jandarma timleri tarafından arama yapıldı. Arama sırasında evde, zula tabir edilen çeşitli noktalara saklanmış 21 paket içerisinde toplam 6 kilo 100 gram kubar esrar ve hassas terazi bulundu. Şüpheli Y.G, esrarın sahibinin Side’de şans oyunları bayisinde çalışan K. B olduğunu söyledi.

İfade üzerine şans oyunları bayiine giden jandarma ekipleri, K. B’yi de gözaltına aldı. Şüphelilerin alınan ifadelerinde esrarı yerli ve yabancı turistlerle, şans oyunu bayiine gelen çeşitli kişilere sattıklarını itiraf ettikleri belirtildi. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler K. B ile Y. G, savcılığa sevk edildi. Şüpheliler, savcılık sorgularının sevk edildikleri sulh ceza hakimliği tarafından ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde imalatı ve ticareti yapmak’ suçundan tutuklanarak Alanya Cezaevine gönderildi.

Haber: Taner Durak

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir