Manavgat Jandarma'dan uyuşturucu imalathanesine baskın

Manavgat Jandarma'dan uyuşturucu imalathanesine baskın
Manavgat Jandarma'dan uyuşturucu imalathanesine baskın05.06.2017 16:23

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığınca Manavgat Side Mahallesinde S.Ö. isimli şahsın uzun süredir hakkında yerli ve yabancı turistlere uyuşturucu sattığı bilgisi elde edildiği, geçtiğimiz 4 Haziran 2017 günü adli makamlardan alınan arama kararı ile ikametinde arama yapıldı.

 Yapılan aramada kenevirin laboratuar ortamında hibritlenmesi sonucu geliştirilen ve piyasa değeri 100.000 (yüz bin) TL olan toplam (3) kg skunt, uyuşturucu maddeleri satışında kullanılan (3) adet hassas terazi, ikametin içinde uyuşturucu imal edebilmek için sera şeklinde kurulmuş, çadırın içine ve dışına yerleştirilmiş elektronik aksamlar, ampuller, havalandırma ve aydınlatma cihazları, ısı ölçer termostatlar, uyuşturucu bitkileri ve tohumları, sera için kullanılmaya hazır toprak ve saksılar, (150) adet MKE yapımı 9 mm tabanca fişeği ve şahsın üst aramasında uyuşturucu satışından kazanılan (2400) Euro, (160) Dolar, (1100) İsviçre Frangı ve (425) TL nakit para ele geçirildi. Şüpheli S.Ö. ile yabancı uyruklu eşi M.P.Ö gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

TEK SEFERDE YAKALANAN EN YÜKSEK SKUNT ORANI

Manavgat Jandarmasınca yakalanan 3 kg skunt, bir seferde en yüksek oranda skunt yakalamalarından biri olduğu bilgisi elde edildi. Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından kısa bir süre önce aynı şekilde Ilıca (Kumköy) ve Antalya(Lara) Bölgesinde de aynı şekilde uyuşturucu imalathanesi yakaladığı bilgisi elde edildi. Manavgat Jandarmanın bu uyuşturucu imalathanelerine yapmış olduğu baskınlar ile genç nesillerimizi ve insanlığı zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmadığı ve açtırmayacağı ortadadır.

Haber Merkezi

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir