Manavgat Jandarma’dan kedi evleri

Manavgat Jandarma’dan kedi evleri
Manavgat Jandarma’dan kedi evleri 20.11.2017 08:57

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yaptırılan kedi evleri, sokak kedilerine sahip çıkarak, su ve mama ihtiyaçlarını karşılıyor.

Side’de bulunan Selimiye Jandarma Karakolu binası önüne yerleştirilen kedi evine her gün kediler yemek yemek ve su içmek için geliyor. Çevre esnafı, yerli ve yabancı turistler, vatandaşların ve çocukların da dikkatini çeken kedi evlerinde, sokak hayvanlarına sevgi ile sahip çıkılıyor.

6 aylık oğlu Cesur Rüzgar Pektaş ile birlikte kedileri sevmeye gelen Almanya’da yaşan Serhat Pektaş,tatil için geldiği Side’de böyle bir uygulama ile karşılaştığı için çok mutlu olduğunu söyleyerek; “Böyle bir uygulamaya Manavgat’ta imza atan Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığına teşekkür ediyorum. Ülkemde hayvanlara sahip çıkıldığını ve korunduğunu görmek beni çok sevindirdi. Yurt dışında sokak hayvanı bulmak çok zor, orada daha profesyonel bir sistem işliyor. Buradaki sistem ise inşallah daha hızlı gelişir ve iyi yerlere gelir” dedi.  

JANDARMAYA TEŞEKKÜR

Side’deki esnaflardan Veli Oktav ise Jandarmanın sokak kedilerini sahiplenmesinin mutluluk verici bir olay olduğunu belirterek “Side’de özellikle kış aylarında yağmurlu havalarda hayvanlar çok zorluk çekiyor, barınacak yer bulamıyor. Yaz aylarında da sıcaktan hayvanlar olumsuz etkileniyor. Jandarmamız tarafından yapılan kedi evi sayesinde artık hayvanlar koruma altında olacak. Ben bir esnaf olarak, bir vatandaş olarak kendilerine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kumköy Jandarma Karakolu yanına kurulan kedi evi ise turistler tarafından yoğun ilgi görüyor ve fotoğraflanıyor.

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir