Manavgat Belediyesinden aşure ikramı

Manavgat Belediyesinden aşure ikramı
Manavgat Belediyesinden aşure ikramı 09.10.2017 16:52

Manavgat Belediyesi, Muharrem Ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramında bulundu

 

Cumhuriyet Meydanı sergi alanında düzenlenen aşure etkinliğine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen başta olmak üzere, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, oda başkanları, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

3 BİN KASE AŞURE DAĞITILDI

 

3 bin kase aşurenin dağıtıldığı etkinlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, aşureleri elleriyle doldurup vatandaşlara ikram etti. Başkan Sözen, aşure dağıtımını geleneksel hale getirdiklerini belirterek, amacın toplumdaki birlik, beraberlik ve kardeşlik, paylaşım ve hoşgörü duygularını pekiştirmek olduğunu söyledi. Muharrem ayındaki aşure geleneğinin anlamının büyük olduğunu dile getiren Başkan Sözen, tüm Manavgat halkının da belediyenin aşure etkinliğinde buluşmasının son derece sevindirici olduğunu söyledi.

 

BİRLİK BERABERLİK VURGUSU

Sözen, “Türkiye’mizde her zamankinden fazla birlik, beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günler yaşıyoruz. Bu yüzden biz de halkımızı bir araya getirecek, paylaşım duygularını artıracak aşure etkinliği düzenledik. Yüzyıllardır süregelen aşure geleneğinin Manavgat`ımıza her zamankinden daha çok birlik ve beraberlik getirmesini, kentimizdeki bolluk, bereket, hoşgörü ve sevgiyi artırmasını temenni ediyorum. Toplumumuzda dini vecibelerimizin ve sorumluluklarımızın unutulmaması gerektiğini böylesi günlerde daha iyi anlıyoruz. Manavgat Belediyesi olarak gelenek ve göreneklerimizi her zaman hatırlayacağız ve hatırlatmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Haber-Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir