Manavgat’ta parada sahtecilik suçundan 5 kişi yakalandı

Manavgat’ta parada sahtecilik suçundan 5 kişi yakalandı
Manavgat’ta piyasaya sahte Amerikan Dolar’ı süren 2 kişi yakalandı. Yakalanan H.İ.K ve O.Ö isimli şahıslar sahte paraları aldıkları kişilerin isimlerini vermesi ile yapılan operasyonda 3 kişi daha yakalanarak gözaltına alındı. 17.02.2021 14:31

Manavgat Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği görevlilerince yapılan çalışmalarda, 3 farklı iş yerinden her birine sahte 50 Amerikan doları toplam 150 Amerikan Doları vermek sureti ile alışveriş yapıldığı ayrıca 7 farklı işyerinden ise teşebbüs aşamasında kaldığı tespit edilerek yakalanan H.İ.K ve O.Ö isimli şahısların sahte paraları İ.H.D ve M.K’dan aldıklarını beyan etmesi üzerine operasyon başlatıldı.

Ayrıca internet alışverişi yapılan bir site üzerinden mesajlaşarak cep telefonunu satan iki şahsa 13 adet 50 Dolar toplam 650 Amerikan Doları  karşılığında satan bir şahıs dolarların sahte olduğunu anlaması üzerine Manavgat Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’ne müracaatta bulunarak, sahte dolarları veren şahısların İ.H.D ve A.A.Ç isimli şahıslar olduğunu teşhis etti.


Konunun nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na aktarılması sonucunda 5 şüpheli şahsın tespit edilen ikametlerinde, işyerlerinde ve araçlarında aynı gün arama yapılması talimatları alınması üzerine arama gerçekleştirildi.

 

Yyapılan aramalarda İ.H.D isimli şahsın ikametinde, sahte 14 adet 50 Amerikan Doları, 3 adet uyuşturucu hap Ekstacy, 1 gram metanfetamin, 1 adet hassas terazi ele geçirildi.


Şüpheliler H.İ.K, O.Ö, İ.H.D, M.K ve A.A.Ç Cumhuriyet Savcısı’nın talimatlarına istinaden aynı gün yakalanarak gözaltına alındı.


Tahkikat evraklarının tamamlanması sonrasında adli mercilere sevk edilen şüphelilerden İ.H.D ve M.K tutuklanma talebi ile Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. İ.H.D tutuklanırken,  M.K adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Diğer şahıslar ise adli kontrol şartı ile sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince adli kontrol şartı ile serbest kaldı.

HABER MERKEZİ

 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir