Manavgat’ta makamlar çocuklara emanet edildi

Manavgat’ta makamlar çocuklara emanet edildi
Manavgat’ta makamlar çocuklara emanet edildi 21.04.2017 17:19

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla öğrenciler, Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü’yü ve Manavgat Belediye Başkanlığını ziyaret etti.

Manavgat Milli Egemenlik Ortaokulu 6-E sınıfı öğrencilerinden Emirhan Korkmaz, Alihan Temirtaş, Zeynep Seven, Şerife Özdemir, Bengisu Çetin ile Okul Müdürü Zafer Avcı, Kaymakam Günlü’yü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ziyaret etti.

 

KAYMAKAMLIK KOLTUĞUNU DEVARALDI

Gerçekleşen ziyarette öğrencilerden Şerife Özdemir Kaymakamlık makamına oturarak ziyaret boyunca Manavgat Kaymakamlığı görevini devraldı. Ziyarette öğrencilerin sorularını yanıtlayan Kaymakam Günlü ise, Kaymakamlık görevi hakkında da bilgi verdi. Öğrencilere de ne olmak istedikleri hakkında sorular soran Günlü, öğrencilerden çok çalışma ve başarılı olma sözü de aldı.

Ziyaret sonunda öğrenciler Kaymakam Günlü’ye çiçek takdim ederken, Günlü ise öğrencilere roman hediye etti.

 

BELEDİYE BAŞKANLIĞI YAPTI

Manavgat Belediye Başkan Vekili Erşan Özden, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda makamı çocuklara bıraktı. Manavgat Belediye Başkanlığı makamına Toros İlkokulu 3 C sınıf öğrencisi Ezgi Naz Çelebi oturdu. 

Toros ilkokulu 3 C sınıfı öğrencileri Çisem Ateş, Berke Erdoğan, Sema Naz Demir, Seymen Efe Hangül ve Ezgi Naz Çelebi sınıf öğretmeni Düriye Yaman, okul müdürleri Arif Gümüş ile birlikte Manavgat Belediye Başkan Vekili Erşan Özden'i makamında ziyaret etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'in il dışında bulunması nedeni ile belediye başkanlığında vekil olarak bulanan Erşan Özden, öğrencileri kapıda karşıladı. Özden'e çiçek takdiminde bulunan öğrencilerle uzun sohbetler edildi.

 

Belediye Başkan Vekili Erşan Özden Cumhuriyet ve Atatürk değerleri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın önemi ve gelecekte ne tür meslekler seçmek istedikleriyle ilgili bilgi alışverişinde bulundu. Özden öğrencilere, Cumhuriyet ve Atatürk değerlerine sahip çıkmak için var güçleriyle çalışmaları gerektiğini ifade etti. Daha sonra belediye başkanlığı makam koltuğuna Ezgi Naz Çelebi oturdu. Küçük belediye başkanına gün içerisinde yapması gerekenleri notlar halinde iletildi. Küçük belediye başkanı, önce arkadaşları ve Özden ile 'Demokrasi ve Nasıl bir Türkiye istiyorsunuz' konuları ile ilgili diyaloglarda bulundu, arkadaşlarından cevaplar aldı. Çıkışta öğrenciler ve öğretmenleri için hazırlanmış hediye paketlerini Erşan Özden kendi elleriyle takdim ederek hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Haber-Foto: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir