Manavgat’ta kahreden yangın

Manavgat’ta kahreden yangın
Manavgat’ta kahreden yangın01.07.2017 12:54

Manavgat Hatıplar Mahallesi’nde çıkan yangında tarım için kullanılan araziler ve küçükbaş hayvanlar yandı.

Havanın aşırı sıcak olmasından ve poyrazdan dolayı kontrol altına alınmakta zorlanılan yangında tarım arazileri kül olurken, bir ağılda bulunan hayvanlar da telef oldu. İtfaiye ekiplerinin canla başla çalışıp söndürdüğü yangın sonrası canlı hayvan zayiatının tespiti yapıldı.

Hatıplar Mahallesi Muhtarı Ahmet Aksoy’dan alınan bilgilere göre; 550’ye yakın içlerinde 4’ünün büyükbaş diğerleri küçükbaş hayvanların telef olduğu tespit edilirken, yanan alanlarda temizleme ve soğutma çalışmaları yapıldı. Yangın yerinde Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen incelemelerde bulundu. Kaymakam Günlü ve Başkan Sözen mahalle halkına ve yangından maddi zararı olan vatandaşlara geçmiş olsun diyerek, hayvanları yanan vatandaşı teselli etmeye çalıştı. Kaymakam Günlü ve Başkan Sözen tek tesellinin insan canına zarar gelmemesi olduğunu söyleyerek tüm Manavgat halkına geçmiş olsun dileklerini ve daha beterinin yaşanmaması temennisini iletti.

Tüm Manavgat’ı son derece üzen bu yangın umarız son yangın olur, sıcak havalarda bu gibi durumlara daha çok dikkat etmeli, tüm önlemlerimizi almalıyız. Hepimize geçmiş olsun.

Haber: Duygu KAYA 

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir